Boy 13

Lze zrušit sjednanou dohodu o provedení práce na dobu určitou?

Chci se zeptat, zda-li je možné, když budu mít u zaměstnavatel například uzavřenou dohoudu o provedení práce na dobu určitou na příklad od 1.2.2018 do 31.12.2018, jestli mohu podat výpověď třeba už někdy v červnu (dříve před sjednaným datem posledního dne vykonané práce) a bude má výpověď potvrzena? Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Dohodu nelze zrušit.
I v případě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (DPČ, DPP)
lze samozřejmě dát výpověď. Výpovědní doba u dohod činí 15 dnů.

Další možnost ukončení dohody je písemná dohoda se zaměstnavatelem.

Drap

Z dohody se výpověď nedává. Dohodli jste se na provedení práce, teď se musíte dohodnout na ukončení.