Boy 13

Jak ukončit dohodu o provedeni práce?

Chci se zeptat, kdyz mam DPP uzavrenou na dobu urcitou do 31.12.2018, lze ji treba ukoncit hned zitra? Teoreticky 30.7.2018? Nebo musim pockat az do 31.12.2018? Dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle zákoníku práce lze DPP ukončit písemnou výpovědí.
Výpovědní doba činí 15 dnů a začne běžet den po doručení
písemné výpovědi druhé straně.

Nejlepší je předat výpověď osobně a nechat si převzetí potvrdit
na kopii výpovědi.

Poznámka:
Žádná škoda nehrozí. Hrozila by jen v případě,
že byste svévolně přestal chodit do práce.

Další odpovědi
da ny

Pokud se dohodnete se zaměstnavatelem, může se sjednat ihned, na konec měsíce. Podat písemně.
https://www.e15­.cz/byznys/os­tatni/jak-od-roku-2016-ukoncit-dohodu-o-provedeni-prace-zakonik-sjednotil-pravidla-1251368
např. zde: https://www.vim­vic.cz/clanek/do­hoda-o-provedeni-prace-2018
(viz. ivzez)

Edison

Každá smlouva i dohoda se dá vypovědět. U DPP bych se hlavně koukl, jestli tam taková možnost náhodou není někde výslovně zmíněna. Zejména ve vztahu k případným škodám vzniklým v souvislosti s předčasným ukončením.

ivzez

Už nemůžu do své odpovědi.

Da ny má pravdu,
další možnost ukončení DPP je písemná dohoda se zaměstnavatelem.
I dohodu je dobré vypracovat ve dvou provedeních
a to, které Vám potvrdí zaměstnavatel, dobře uchovat.