Lze zrušit církevní sňatek?

Nejlepší odpověď
Lencis

NESOUHLASÍM !!!!

Manželství uzavřené před církví je chápáno jako doživotní slib. Výjimkou je jen úmrtí jednoho z manželů nebo některé specifické okolnosti umožňující církevní rozluku manželství, které jsou vždy velmi důkladně zkoumány (u Římskokatolické církve musí být například taková výjimka udělena přímo samotným papežem).

Ze závažného důvodu, např. utajení důležitých skutečností o zdraví apod… lze zažádat o zneplatnění manželství, což znamená oficiální prohlášení církevní autority o tom, že manželství nebylo platné od samého počátku.

Takže odpověď zní, ano lze, ale rozhodně to není jednoduché !

Maximum informací zjistíte zde:
http://www.cir­kevnirozvod.com/

Další odpovědi
Dandi

Podstatnou charakteristikou církevního sňatku je, alespoň u křesťanských církví, že svátost manželství je chápána mnohem důsledněji než v případě občanského sňatku a je jí také přikládána mnohem větší vážnost.

Ovšem jako i občanský sňatek můžete i církevní bez problémů zrušit.

alenka901

ano lze ale znamená to větší výskyt překázek a papírování

LuciJe

V první řadě záleží na tom, o kterou církev se jedná – ne všechny církve oprávněné v ČR k provádění sňatků mají pro toto stejná pravidla.

Attack-design

ano rozvést se