tututunanana

Lze zamrazit KFC a McDonald?

Ahoj,
hostuji afterparty a velmi často se díky tomu dostanu ke KFC a MCDonaldu. Poslední dobou mám lednici plnou Qurrito, McWrapu nebo longeru. No a mě zajímá, jestli by se něco z toho dalo taky zmrazit, aby mi něco zbylo, až „sezóna skonci“?

Odpovědi
Filip84

Ne, a ani v chladničce to nemá co dělat.

Jak McDonald´s, tak KFC, jsou jedny z nejlevnějších fastfood řetězců z U. S., to znamená, že každý výsledný produkt je „smontován“ z průmyslově a hromadně vyráběných zamražených polotovarů, které mají už tak vysoký stupeň průmyslového zpracování, velké množství konservantů etc. etc.

Všecky ty poživatiny, jako je nějaký „burger“, sejra v housce, nedávno jsme tady probírali sandwich z housky (prasata, tvl!: sandwich z housky na hamburger 🙄🤢🤦‍♀️), „kuřecí“ z KFC je plné vody, stabilisátorů, zvýrazňovačů chutí etc. etc. etc., jsou určeny k okamžité spotřebě.

Jasně, ony ty suroviny jsou Scheiße a výsledný produkt Schlichte, nicméně, po ryze hygienické stránce jsou naprosto a dokonale nezávadné. To je dáno množstvím těch konservantů a zamražením, tam ani nějaké, případné, přerušení teplotního řetězce, většinou, nemá žádný následek, protože ten polotovar se, prostě a jednoduše, nerozmrazí. No a tím, jak je to přemražené a plné konservantů, tak se toho „nedotkne ani vidlemi“ ani bakterie, houba nebo virus.

Ano, ale jakmile to rozmrazíš a vyrobíš z toho ten výsledný produkt, tak jsou v zásadě dvě věci, co s ním lze udělat: okamžitě ho zkonsumovat, nebo ho rovnou vyhodit do komunálního, či biologického, odpadu (nebo spíš do biohazard odpadu, že?). Protože krom, třeba, toho, že následným ohřevem se může rozpustit glutamát, a Ty potom můžeš dlabat něco dvakrát osolené, tak pokud to zamrazíš, rozmrazíš (v televisi, že? 🙄🤢 Správně se má rozmrazovat v chladnici, kde jsou maximálně 3°C, to trvá tak 2–3 dny), a následně ohřeješ (zase v televisi, že?), no tak co asi? Zamražení – první tepelné zpracování. Rozmrazení (v televisi!), druhé tepelné zpracování, de facto vaření.

Je otázkou času, než se z toho někdo otráví, a já jenom pevně doufám, že to budeš Ty, když si takovou šmakuládu dopřáváš! 👌🙃🙄