autacek

Lze zalévat květiny převařenou vodou?

Odpovědi
Kepler

Lze, ale nevidím v tom žádný přínos. V přírodě taky kytičkám vodu nikdo nepřevařuje. Pokud používáme kohoutkovou vodu, stačí ji nechat několik hodin odstát, aby se zbavila případného přebytku chlóru, ten ale nastává jen zřídka.

Emefej

Lze.

mosoj

Převařením mírně snížíš tvrdost vody (odstraníš přechodnou tvrdost). Takže by měla být o něco vhodnější než nepřevařená. Stále totiž zůstává tvrdost stálá!

Keplere: V přírodě zalévá pán bůh deštěm a dešťová voda je jak víme měkká voda.

ivzez

Mně to přijde jako zbytečné plýtvání a zhoršování životního prostředí.
Jiná situace by byla, kdyby trocha vody zbyla např. po vaření.

zjentek

Mám ar bylin a několik arů zeleniny. NELZE!!!

Pokud řešíš pár kytek v bytě na vnitřním parapetu, tak proboha vyčkaj, až ti převařená voda v rychlovarný konvici vychladne, než jim dáš pít, jinak ti v květináčích nezůstane UŽ ŽÁDNEJ důvod otázku řešit ;) ;D ;D

replicator

No znám i lidi, kteří zalévají květiny Matcha zeleným čajem :D. (Třeba to tak špatný nebude)