paul1

Jak pěstovat hlívu ústřičnou?

Zkoušíme pěstovat hlívu ústřičnou na spařené slámě v plastovém pytli. Zatím jen ´v jarním období, ale po chladnějších dnech, kdy už hlívy prorůstají substrát a přijde první vlna vyrůstání plodů, nastanou teplé dny a sláma v pytli přes nařezané otvory velmi vysychá. Snažíme se vodu (po převaření) dolévat, ale hodně jí vyteče bez užitku. Něco se v slámě zachytí, ale i tak dochází k potupnému vysychání substrátu a úroda se snižuje. V návodě není napsáno, ve ktérém období je pěstování nejlepší. Po uvedených zkušenostech asi příští pěstování na slámě v pytlích uděláme na podzim. Nevíme ale, ve kterém měsíci by bylo nejvhodnější začít, aby nám násadu nezničily mrazy. Má někdo s pěstováním hlívy ústřičné v podzimním termínu zkušenosti a může poradit? Díky předem. Pavel

Odpovědi
Kepler

Sám zkušenosti nemám, ale snad se něco nového dozvíš v odkazu, kde jsou další odkazy na sadbu i návod. http://hlivau­stricna.eu/ Vím jen, že hlívy potřebují chladnější a vlhčí stanoviště. Mám houby rád a jsem nadšený houbař, tak snad proto mi pěstované houby připadají téměř bez chuti a vůně, kupodivu nejen ty ze supermarketů, ale i z domácí pěstírny.

Funna

násadu máš v pořádku (pytel s dírami), ale asi ho máš v teple…ideální není venkovní stanoviště, ale chladnější sklep se stálou teplotou s přístupem denního světla, pak to stačí každý den jen zalévat, nebo i jen rosit dírkami nahoře…a ideál je to mít položené jako květináč na nějaké podmíse, stečená voda se spodem zase vcucne…toliko mé zkušenosti s pěstováním…