Boy 13

Lze týdně hubnout o 1 kg?

Když se budu každý den hýbat, jíst méně a více pít, je možnost, že budu týdně shazovat 1 kg?

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Určitě, je to možné. Ale postupem času to bude těžší a těžší. A také nesmíš zapomenout na to, že vše, co zhubneš, není tuk. Většina je voda. Může to být také glykogen. Ale v njehorším případě svalová hmota, takže dopočuji trochu i silově cvičit (stačí vlastní váha).

A když jsme u toho… hmotnost, kterou ukáže váha, není rozhodující. Daleko lepší je se kouknout do zrcadla či měřit obvod některých částí těla.

Další odpovědi
orwell

1kg/týden je docela rozumná hodnota. Dá se i víc, ale nepřeháněl bych to. Daleko horší je to pak dlouhodobě udržet, což poznáš sám po dosažení vysněné váhy.

Nassin

Já za 5 dní hospitalizace zhubnul o 4 kg. Holt kvalitní strava.

Jiří Bohumil

Dá se. Ale důležité je hlavně vydržet delší dobu. Už jsem tu vícekrát psal o „půlkrajíčkové“ dietě (s radikálním omezením příjmu cukru), kdy se mi podařilo, za půl roku, shodit 25 kg. A zatím si to stále udržuji. Ovšem po prvním měsíci jsem dokonce ještě 1 kg přibral! Ale pak se tak nějak metabolismus teprve přestavil a pak to šlo každý měsíc o 5 kg dolů. A dokonce jsem ani nemusel nijak zvyšovat tělesnou aktivitu.

da ny

Ano, i více. Ale při jedné z diet spolehlivě.
Pro následné udržení hmotnosti, je třeba trvale změnit stravovací návyky.
Vámi uvedenou cestou to nemusí být každý týden 1 kg. Ale způsob je to celkem vhodný.
Je třeba snížit energetickou hodnotu porcí, zařadit více nízkokalorických potravin (v doporučeném množství, aby žaludek nebyl prázdný a měl na čem pracovat).
Nehladovět, papkat každé 3 h něco. do štíhlosti se musí člověk správně projíst.
Většina tlouštíků jí málo, je v malnutrici. Vystresované tělo pak dělá zásoby :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

orwell

Nassin: jo, to znám. Nevím jak teď, ale když jsem tam byl před x roky hospitalizován, tak jediné, co se dalo sežrat, byla snídaně (kafe + 2 rohlíky) a odpolední sváča (kafe + 2 rohlíky, výjimečně houska). Jinak jsem se chodil dorážet do kantýny.

Boy 13

Gus_Fring: Děkuji Vám.