Avatar uživatele
Boy 13

Lze vymazat z mozku vzpomínky na určité životní události?

Např. Budu mít kolaps, omdlím. Stane se, že si po omdlení nebudu třeba pamatovat nějaké události, co se mi staly před rokem atdl ?

Lze vymazat vzpomínky na určité životní události z mozku ?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 1157 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

1." Tíží vás zlé vzpomínky? Vymažte je! Máte na to šest hodin

"Vyvoláním situace či předvedením objektu, spjatého s nepříjemným zážitkem, je možné vzpomínky před opětovným uložením do paměti vhodným způsobem přepsat.

Lidé obecně nacházejí úlevu v tom, když se o svém nepříjemném zážitku mohou vypovídat, když se jim dostane ujištění, že jejich stres je vázán do minulosti, zatímco současná realita je jiná,“

https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/clanek/tizi-vas-zle-vzpominky-vymazte-je-mate-na-to-sest-hodin-22922

Je pravda, že v odkazu výš jsou jen dvě možnosti. sdělená bolest je poloviční bolest, někomu pomůže zajít na místo, kde se něco událo.


Našla jsem ještě další odkaz

ZBAVTE SE ŠPATNÝCH VZPOMÍNEK POMOCÍ JEDNODUCHÉ TECHNIKY

https://www.zi­votvesvychrukou­.cz/zbavte-se-spatnych-vzpominek-pomoci-jednoduche-techniky/
--

2. Proč dochází ke ztrátě paměti?

https://epocha­plus.cz/proc-dochazi-ke-ztrate-pameti/

Zde jste se mohl dovědět, kdy dochází ke ztrátě, tedy vymazání i vzpomínek. Je to při amnézii.

.
3. "Mdloby jsou ztrátou vědomí, ke které dochází náhle a na krátkou dobu. Doprovází ji uvolnění svalů, takže postižený člověk padá. Z bezvědomí se postižený obvykle velmi brzy probírá sám a většinou nepociťuje žádné těžké následky, pokud si ovšem neublíží při samotném pádu.

V některých případech můžete sice cítit, že ztrácíte vědomí, ale nepřestáváte omezeně vnímat. Skutečná ztráta vědomí se nazývá odborně synkopa. Je náhlá a krátká, způsobuje ji nejčastěji porucha krevního oběhu, krevní tlak většinou silně klesá a mozek není dostatečně zásobován krví. Může ji provázet také krátká ztráta paměti.

https://www.me­sicnikzdravi.cz/200306/om­dlim.htm

Mám nízký tlak, občas se stane, že omdlím. Nemám problémy s pamětí.

Jinak se obraťte na lékaře, každý člověk je jiný, každý má jiné reakce. Jedno je teorie, předpoklady, co by se mohlo stát, druhé je skutečnost, co se opravdu tane.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Po některých úrazech (např. při dopravní nehodě) dochází ke ztrátě paměti.
Někdy je ztráta dočasná, jindy dlouhodobá.

Dojde-li při mdlobě k pádu, může dojít i k poškození moz­ku.

Ani v jednom případě bych ale nepoužila spojení „vymazat zážitky“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
postcd

@annas v té odpovědi ani v článku na novinky nemůžu najít to, jakým způsobem bylo dosaženo zapomenutí

před 1157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Boy 13

Ano, to by mi taky zajímalo, o to mi celou dobu jde, jestli v důsledku kolapsu např. zkolabuji 12.3.2021 tak a jestli tim, že jsem byl v bezvědomí nezapomenu vzpomínky z roku 2020 2019 201­8 2017… Atdl. Takže jestli si to budu stále živě pamatovat jako před kolapsem dne 12.3.2021 jestli prostě chvilkový nepřísun kyslíku do mozku tohle nepoškodí a i jestli to nebude mít důsledek, že si budu hůře věci pamatovat atdl. Děkuji

před 1157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zřejmě jste si nepřečetl článek, kdy dochází ke ztrátě paměti. Stejně u mdloby může být ztráta paměti jen částečná – neuvědomíte si, co se stalo. . V paměti jsou přece uloženy vzpomínky.

U mdloby jde o poruchy vědomí. Je to krátký stav. Ale nejsem lékař, nemohu předvídat, co všechno se může stát.

Zeptejte se lékaře, ten má určitě větší zkušenosti než já. I když jsem se několikrát sesypala.

před 1157 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Boy 13

Mně jde spíš o to, jestli ta chvilka závratě nemůže vymazat mé životní události co jsem prožil před 5–10 lety např. O to mi jde, jestli např. když není mozek chvilinku zásobován krví, tak jestli vzpomínky v něm uložené se ,,vymažou,, a už si nebudu moci vybavit co jsem dělal např. před rokem. Díky

před 1157 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek