Nitrol

Lze vlastnit auto z Polska/ciziny přihlášené na majitele žijícího v ČR?

Nejlepší odpověď
cukrar

Nitrol, musíte napsat přesněji oč jde. Myslíte vozidlo registrované v Polsku a nahlásit ha na českého občana zde? To opravdu nejde. Musíte ho registrovat jako dovoz.

Vyjímečně, ale opravdu vyjímečně nesouhlasím s Drapem, v této větě.
„Vlastník je vždy ten na koho je auto přihlášené“
Tak to určitě není.

chcete příklady?

Vlastním vozidlo, prodám ho dle zákona Drapovi, on mi za něj dá peníze. Čí je to vozidlo právě teď? Drapa. Páč ho koupil podle občanského zákoníku. To že máme oba povinnost ohlásit změnu, nemá vliv na vlastnictví. Stále jsme zapsán v registru, ale právně je vozidlo Drapa. OK, stačí takto vysvětlení? Ve zpávách mi nejde odpovědět.

Další odpovědi
Drap

Nešlo. Vlastník je vždy ten na koho je auto přihlášené.

Kryšpín

Pokud je šmajzlé, tak lze vlastnit do doby než jej policie zajistí