Prostě já...

Lze v tomto období pozorovat na obloze malý či velký vůz?

Popřípadně, jaké jiné souhvězdí můžu v létě pozorovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Správným názvem Velká a Malá Medvědice (Ursa Major a Ursa Minor). Ano, patří mezi cirkumpolární souhvězdí. která jsou viditelná celý rok. Dominantním a velkým souhvězdím je Labuť (Cygnus), která jakoby letěla v Mléčné dráze k jihu. Známá je taky Cassiopeia, souhvězdí Orla, hvězdokupa Plejády (Sedm sester) a mnoho dalších. Něco málo se dozvíš zde: https://www.tre­king.cz/archiv/let­niobloha.htm

Další odpovědi
alik360

Nevím jak je to s velkým vozem.
Ale tady je o velké medvěci které je součástí velký vůz.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Souhv%C4%9Bzd%C­3%AD_Velk%C3%A9_med­v%C4%9Bdice

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Keplere>>> Vždy jsem tušil, žes na Zemi nebyl zrozen, ale musels na svět „přijít rozkazem“!
Když už i Velkou medvědici ofrčkuješ na vyššího lampasáka, dá se mé podezření brát téměř jako JISTOTA! ;) :D :D

cochee

alien, z čeho máš čurinu, z Ursa Major? Je fakt, že správně to je Ursa Maior, ale téměř všude to vidím napsáno blbě, Major.

aliendrone

cochee>>> No nwm, pokud mluvíš o nějakém „Blesku“ nebo webu „e-mimino“, tak možná to tak je. Zdrojům, které čtu já se tohle nestává. :)