masak

Lze se zpětně domáhat proplacení přesčasů a náhrad za cesty do zahraničí-diet?

Ukončil jsem pracovní poměr z důvodu opakovaného porušení zák.práce, nadměrné množství neplacených,přes­časových hodin.Díky za odpo,Masak

Nejlepší odpověď
carpediem

Lze se toho domáhat i zpětně, ale pozor po pár letech to můůže být promlčené, to by oovšem musel dlužník namítnout.

Spíš bude problém prokázat, že si ty přesčasy fakt oddělal:-((( Pokud nemáš čip, nebo kartu na kterou se čipuje docházka, tak lleda svědecké výpovědi:-(((

Další odpovědi
ivzez

Samozřejmě, že můžete, mzdové nároky
se promlčují až po třech letech.

Začněte písemnou výzvou zaměstnavateli k doplacení dlužných částek (pokud možno přesně vyčíslete), přiložte kopii (originál uchovejte pro případný soud) docházky, z níž budou zřejmé odpracované i přesčasové hodiny. Zašlete doporučeným dopisem s dodejkou.

Nezapomeňte stanovit rozumný termín k výplatě (dejte zaměstnavateli minimálně dva týdny od data odeslání) a uveďte přesnou adresu nebo název a číslo účtu, na který má zaměstnavatel dlužnou částku převést.

Nevyhoví-li zaměstnavatel ve stanoveném termínu,
budete jej muset žalovat.

  • ––

Poznámka:
Mosoj se mýlí, nebo si z Vás dělá legraci …
Doplňuji:
Místo kopie docházky můžete odpracovanou dobu doložit kopiemi písemných svědectví kolegů, nadřízeného apod. I v tomto případě si originály ponechte pro případný soud.

Máte nějaké podklady k cestovním náhradám,
nebo jste je už předal zaměstnavateli?

dnb

Přesčasy nebo porušování zákoníku práce je čistě problém zaměstnavatele. Určitě ti nevystavil takovou smlouvu, která by se o tom zmiňovala a podle které, by jsi se mohl obhajovat. Navíc u těchto zaměstnavatelů je třeba takové bližší seznámení, neboť podobní „exempláři“ si se zaměstnanci zahrávají. Využívají porušování, aby odvedenou práci nemuseli zapisovat do smluv, nalžou ti bůhví jaký taxy, pak tě nechají dřít jak mezka a když se ti už zdá, že toho je opravdu nějak moc a ukončíš pracovní poměr, neočekávej že ti něco dají. Vysměje se a rychle si najde jiného ( s prominutím) blbe*ka, který mu bude makat z vesela dále. Je to začarovaný kruh a každý se jednou musí poučit.

mosoj

A´t je to tak nebo tak. Za dva měsíce po ukončení pracovního poměru je to stejně promlčené.