Avatar uživatele
autacek

Lze se smrtelným jedem Novičok otrávit a najednou se zázračně uzdravit?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 2210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Podle mne ne. Ovšem já jsem laik,
nikoliv vojenský či chemický expert.

Zajímavý článek (i odkazy z něj stojí za to projít, stáhnout…):
https://vlkovo­bloguje.wordpres­s.com/2018/03­/31/britska-bila-sobota/

Trochu rouhačská otázka:
Už někdo prokázal, že šlo o novičok?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Ano, Andrej Železňakov to v roce 1987 také přežil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Zřejmě zázračné zdravotnictví ve Velké Británii. Nikdo se nedoví, jak to skutečně bylo a je.

„Skripalovi přežili, protože se jim dostalo mimořádné zdravotní péče. Jsem si jist, že kdyby na místo zdravotníci nedorazili tak brzy a nezajistili dýchání, nemohli by (Skripalovi) přežít,“ řekl Hay.

Tento týden se objevila zpráva, že Julija je již při vědomí, a v pátek pak informace, že Skripal už není v kritickém stavu. Podle Sky News měli oba postižení u úst pěnu, když byli 4. března nalezeni v Salisbury na lavičce.

Hay řekl, že lékaři zřejmě podali Skripalovým některý z obecně používaných protijedů, který v tomto případě pomohl. Specifická protilátka proti Novičoku ale není známa.

Neví se ani, jak je Novičok v těle metabolizován. „Nervové látky jsou nakonec metabolizovány a z těla vyloučeny,“ řekl Hay. Podle něj lékaři použili sedativa, aby zmírnili vliv Novičoku na mozek a tělo dostalo čas jed vyloučit. „Jakmile došli k závěru, že se látka z těla vyloučila, mohli začít zmírňovat vliv sedativ. Dokážete-li někoho udržet při životě, může se osoba zotavit, protože tělo vykompenzuje vliv nervové látky,“ řekl Hay. Podle něj už zřejmě v organismech Skripalových nyní jed není.

„V určitém smyslu je to opravdu zázrak. A také svědectví o našem zdravotnictví – výborně připravení lékaři, kteří se umí o lidi správně postarat,“ řekl Hay."
https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-svet/sergej-skripal-novicok_18040715­18_mos

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Není jed, jako jed :). Nervově paralyzující) látka v malé dávce je člověk jako opilý.
Možná neměli zemřít … jsou mnohem spolehlivější metody… Přiklonila bych se možná i k názorům, že špioni se odstraňují spolehlivými metodami :D.
Nebo měli štěstí, že pozřeli ještě méně nebezpečné množství.
Byl včas podán protijed (např.i atropin) a sliznice nebyly nebezpečně naleptány, pak není třeba „zázraků“.
Svět je dnes jedno velké divadlo (hned pohotová TV na místě, novináři).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Bublina pred prasknutím. Celá „akcia Novičok“ má trhliny. Aký účel a v čí prospech celá aféra vznikla?
„přežili iba preto, že dostali kvalifikovanú prvú pomoc. Takže ti, ktorí hned volali záchrannú službu, im pravdepodobne zachránili život.“ povedal Alastair Hay, profesor environmentálnej toxikológie na univerzite v Leeds pre Sky News. https://news.sky­.com/story/mi­racle-recovery-how-sergei-and-yulia-skripal-survived-the-novichok-attack-11318984
„Aké dôsledky očakávame od tohto politicko-mediálneho vtipu? Otráviť bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala v Salisbury mohly tajné služby Spojených štátov, Izraela, alebo Británie…“ hovorí generál Dominique DELAWARDE zo Združenia pre podporu francúzskej armády ASAF https://www.a­safrance.fr/i­tem/affaire-skripal-et-accusation-britannique-libre-opinion-du-general.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Poněvadž to připravoal Voloďa V, z Vladivostoku v bytě 1×1 v tlakovém hrnci ve městě Salzbury a poté jej nenechal řádně odležet.
Tak mi to líčil spolucestující starší solidní pán, při cestě do Brna v Regio Jetu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Účelem vývoje těchto látek bylo, aby nebylo možné se z jejich účinků uzdravit. Mohli dostat nedostatečnou dávku, mohl být použit nesprávně připravený jed, mohli včas dostat speciální protijed a péči. Nebo bylo všechno jinak. Co se opravdu stalo, se nedozvíme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Železňakov, který byl jedu omylem vystaven v laboratoři v roce 1987, se nikdy plně nezotavil a o pět let později zemřel. Tak uvidíme, jestli to Skripalovi zvládnou.

před 2210 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek