Fallagela

Lze propojit buňky v excelu?

Myslím tím, že pokud do jedné buňky napíšu jméno, aby se mi vedle v buňce automaticky objevila datum narození. Tedy zda lze propojit informaci jména s datem narození a pokud ano, tak jak?

pro zzzzz: ehm, jsem totální like a nic jiného kromě psaní do buněk neumím. nebyl by nějaký podrobnější návod? 😁

Nejlepší odpověď
briketka10

https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=L6aBVb6MO­Myk8wfIvoCAAg&gws_rd=ss­l#q=propojen%C3%AD+bu­n%C4%9Bk+v+ex­celu

Další odpovědi
mosoj

Otevři si list Excelu, sedni si k tomu a uč se aplikaci funkcí. Na netu je toho dost.

zzzzz

V jednom spojení to půjde, přes „když“.
Ke každému jménu by se to muselo zvlášť přiřadit.

Hykam

Pokud budeš mít tabulku, v jednom sloupci jméno v druhém sloupci datum narození, lze použit funkce „SVYHLEDAT“
Doporučuji ale před tabulku vložit ještě jeden sloupec, do kterého si zapíšeš číselnou řadu a místo jména budeš zadávat číslo. Jinak bys musela jméno zapsat přesně tak, jak je v tabulce.

gecco

Ahojky, ZZZZZlatíčko…
😉

zzzzz

🙂