Avatar uživatele
Moniccc

Lze přetáhnout fotky z androidu do PC přes datový kabel bez pinu k telefonu?

Ptám se proto, že mi byl dneska odcizen telefon a mám v něm spoustu fotek. Zajímalo by mě, zda se dotyčný, který nyní můj telefon má, může třeba přes notebook a datový kabel dostat k mým fotkám. Nevybavuji si to totiž, jestli je potřeba k zapnutí „přesunu fotografií do PC“ nějaký pin/kód k telefonu a pak až na displeji se zapne ručně ten přesun fotek nebo se fotky dají v PC zobrazit i bez pinu. Tzn. jestli se někdo dostane k mým fotkám přes kabel i přes to, že nezná můj kód k otevření telefonu. Předem díky. Doufám, že moji otázku pochopíte..

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lgee před 616 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mvk

Chápu…
Pokud jsou fotky na SD kartě, tak tu jistě vyndat a nejspíš i v PC přečíst lze (ano, u některých novějších mobilů jdou karty šifrovat, ale musí se to nastavit).
Pokud jsou fotky v telefonu a telefon je chráněn PINem SIM karty, tak obvykle bez PINu k PC připojit nejde. Ale pokud je to PIN telefonu (nebo gesto nebo otisk prstu), tak primárně taky ne, ale na některých jde nastavit, aby se k PC připojoval rovnou jako disk (aby komunikaci řídilo PC).
Takže spíš ne, ale 100 % na to nejde spolehnout.

Upravil/a: mvk

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Justin1

Pokud je telefon (ne jenom SIM karta) chráněn pomocí kódu (PIN) a data jsou ve vnitřní paměti, potom by k datům v telefonu bez zadání kódu neměl být přístup ani z počítače, počítač by měl zamknutý telefon ukázat jako prázdné úložiště. Pokud je chráněna kódem jenom SIM karta, tak po jejím vyjmutí z telefonu už telefon žádný kód k odemčení chtít nebude. Pokud jsou data na vyjímatelné paměťové kartě, je možné se k nim dostat po vložení nebo připojení karty do jiného zařízení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Záleží na konkrétním telefonu. U posledních telefonů je třeba na telefonu potvrdit spojení s počítačem, tj. je nutné jej odemknout. Starší telefon se mi připojoval automaticky bez řečí. Pokud jsou data na nešifrované SD kartě, tak ta jde vyjmout a připojit k PC přímo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek