Moniccc

Lze přetáhnout fotky z androidu do PC přes datový kabel bez pinu k telefonu?

Ptám se proto, že mi byl dneska odcizen telefon a mám v něm spoustu fotek. Zajímalo by mě, zda se dotyčný, který nyní můj telefon má, může třeba přes notebook a datový kabel dostat k mým fotkám. Nevybavuji si to totiž, jestli je potřeba k zapnutí „přesunu fotografií do PC“ nějaký pin/kód k telefonu a pak až na displeji se zapne ručně ten přesun fotek nebo se fotky dají v PC zobrazit i bez pinu. Tzn. jestli se někdo dostane k mým fotkám přes kabel i přes to, že nezná můj kód k otevření telefonu. Předem díky. Doufám, že moji otázku pochopíte..

Nejlepší odpověď
mvk

Chápu…
Pokud jsou fotky na SD kartě, tak tu jistě vyndat a nejspíš i v PC přečíst lze (ano, u některých novějších mobilů jdou karty šifrovat, ale musí se to nastavit).
Pokud jsou fotky v telefonu a telefon je chráněn PINem SIM karty, tak obvykle bez PINu k PC připojit nejde. Ale pokud je to PIN telefonu (nebo gesto nebo otisk prstu), tak primárně taky ne, ale na některých jde nastavit, aby se k PC připojoval rovnou jako disk (aby komunikaci řídilo PC).
Takže spíš ne, ale 100 % na to nejde spolehnout.

Další odpovědi
Justin1

Pokud je telefon (ne jenom SIM karta) chráněn pomocí kódu (PIN) a data jsou ve vnitřní paměti, potom by k datům v telefonu bez zadání kódu neměl být přístup ani z počítače, počítač by měl zamknutý telefon ukázat jako prázdné úložiště. Pokud je chráněna kódem jenom SIM karta, tak po jejím vyjmutí z telefonu už telefon žádný kód k odemčení chtít nebude. Pokud jsou data na vyjímatelné paměťové kartě, je možné se k nim dostat po vložení nebo připojení karty do jiného zařízení.

Dochy

Záleží na konkrétním telefonu. U posledních telefonů je třeba na telefonu potvrdit spojení s počítačem, tj. je nutné jej odemknout. Starší telefon se mi připojoval automaticky bez řečí. Pokud jsou data na nešifrované SD kartě, tak ta jde vyjmout a připojit k PC přímo.