Lze použít kupní cenu nemovitosti před 10 lety nebo je nutné mít nový odhad, znalecký odhad nemovitost?

Jde o to, z čeho vypočítat daň za převod nemovitosti.

Nejlepší odpověď
led

Kúpna cena nomovitosti za 10 rokov sa môže zmeniť hore i dole. Vplýva na to množstvo podmienok.
Príklad:
dom v atraktívnom prostredí lesa uprostred veľkomesta (aj také niečo je les priamo v meste) blízko veľkých jazier, prístupovými cestami, MHD, mal pred ešte nedávno vysokú hodnotu. Ale začala priemyselná výstavba na parcelách okolo domu, dom bol obklopený vysokým múrom, zvýšila sa prašnosť, hlučnosť, sťažil sa k nemu prístup, jeho cena následkom toho jeho kúpna cena rapídne klesla.
Opačný prípad,
dom na kraji mesta, blízo lesa, so vzdialeným prístupom, mal nízku kúpnu cenu. Následkom plánovanej výstavby neďalekého nákupného centra, nového sídliska, jeho cena rýchlo vyskočila hore.
Pokiaľ chcete nehnuteľnosť previasť na iného je potrebný znalecký odhad súčasného stavu, prípadne jeho perspektívnej budúcnosti.

Další odpovědi
www

10 let je na nemovitost příliš dlouhá doba. Pro vypočítání bude potřeba nový odhad.
Zkušenost

HelpMine

Nejjednodušší je nemít žádnou. :P

led

Prepáčte preklepy