punker

Lze použít hydralické oleje OL22 a OL46 k mazání řetězové lišty na motorové pile?

Odpovědi
venkovan

Mám pocit, že v těchto olejích je látka prtoi pěnění na bázi PCB. Takže od takového oleje raději pryč – pilař někdy se ho sám nadýchá (drobné kapičky ve vzduchu.
Mimochodem, kdyby vás s tímto olejem načapali v lese (chodí kontroly), tak se nedoplatíte.

anonym

Tento olej bych nedoporučoval.Má jinou viskozitu než oleje vhodné k mazání pilek.Odejde ti lišta a samozřejmě i řetěz.

franku

To není vhodný olej.Má jinou viskozitu.Je řidší a proto bude více cákat.

dědapetr

Mazání řetězu motorové pily

Zdroj: http://www.muj­plan.cz/postup­.php?id=111