Rokio

Lze pojistit dítě ještě před jeho narozením?

Existuje pojištění dosud nenarozených dětí, které by spočívala v tom, že pokud se narodí postižené dítě, tak jeho rodiče na něj budou dostávat peníze od pojišťovny, pokud ho pojistí před jeho narozením?

Pokud taková pojistka není, byl by dobrý nápad realizovat tento nápad?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Asi neznáš slogan „Lloyd's pojistí VŠECHNO!“ ;) :D

BTW – je to pravda, opravdu všechno pojistí – je to pouze otázka výše pojistné sazby vs eventuálního plnění. No a protože pojišťují ZDATNĚ, nelze Lloyds pustit na zdejší trh, jistě chápeš, jak by zdejší zkartelovbané skutečné konkurence nechopné pojišťovny vřískaly, kdyby najednou někdo nabízel roční ZÁKLADNÍ povinné ručení (bez bonusů) za dvoulitrové auto za dva tisíce. Proboha, to by mohlo znamenat i krach některých pojišťoven! ;) :D :D

Lloyds je jedna z nejstarších a nejserióznějších pojišťoven vůbec, pojišťovali již v dobách, kdy praprafotříci zakladatelů dnešních pojišťoven s nimi ještě očůrávali sloupy. Kriminálníci řídící ČNB si můžou říkat co chtějí, včetně zainteresovaných pojišťoven – dobře vědí, proč je tu nechtějí! Je to v podstatě podobný důvod, proč je u nás dráž než v Rajchu, i když ekon. vstupy včetně mzdových jsou mnohem nižší.

Další odpovědi
ivzez

Ne, nebyl by to dobrý nápad.
(Důvody rozebírat nebudu, ale když
se zamyslíš, měly by ti být jasné.)

Drap

Nelze pojistit něco, co neni.

autacek

Brát na sebe do jisté míry práva a povinnosti je schopen (byť v zastoupení) i počatý plod, tedy nenarozené dítě. Pochopitelně v zastoupení, zpravidla rodičů.

To co zmiňuješ ty je však něco jiného, pojistníkem sice může být defakto kdokoli, pojištěným osoba či věc úplně jiná, ale co je hlavní, musel by takový pojistný produkt někdo nabízet a muselo by se to pojišťovně rentovat. A to si nedovedu dost dobře představit, jak toho docílit, protože nikdo ti nebude platit pojištění něčeho, co již nemůže nastat a naopak do té doby (třeba narození) pravděpodobně nezaplatí nikdy tolik, aby se to v globálním měřítku pokrylo.

anonym

Pojištění dítěte je jasné. Můžeš pojistit dítě už narozené. Rozumím tvojí otázce. Na to je je jediná odpověď. Neeeeee. Zákony to nedovolují.