hippeace

Lze nějak blokovat tel. číslo člověku, který hodně provolá, aby se dovolal jen tam, kam je potřeba?

Abych to trošku ujasnila. Jedná se o to, že nějaký Pepa má telefon na kredit, aby se dovolal domů, kdyby se něco dělo. Bohužel Pepa jakmile není hnán rodiči, aby udělal základní úkony (úkoly, umýt se, zuby, převléknutí…), tak sedí u telefonu a volá a volá a volá. Nechat ho bez kreditu je hloupé, když se pak může stát, že mu třeba ujede autobus – tak aby se dovolal odvozu (Druhá věc je, že i bez kreditu si poradí, aby mohl volat). Jenže nám by stačilo, aby jeho telefon měl spojení jen s pár lidmi.
Na telefonu s OS by to samozřejmě šlo, jenže ten by byl tak na týden déle mu pěkné věci nevydrží :/
Asi se pujdu zeptat operátora, jen bych tam nerada vypadala jak uplné máčo, protože to třeba vůbec nejde udělat.

Odpovědi
mosoj

Kdysi jsem chtěl, aby mně operátor utnul hovory při vyčerpání určitého limitu. Ne kvůli mně, ale kdybych mobil ztratil nebo mně ho ukradli. Tehdy to nešlo. Šlo při dosažení stanoveného limitu poslat SMS s upozorněním na dosažení stanoveného limitu, ale pouze na identické telefonní číslo?? nebo druhé číslo, ale u stejného operátora. Volat šlo ale dál.
Tak jsem alespoň zablokoval barevné linky.
Nyní mám neomezený tarif a zablokované barevné linky. To ale není řešení pro tebe, bohužel.

JájsemRaibek

U klasických starých telefonů to šlo. Buď čísla ze seznamu nebo nastavená čísla.
Další způsob je, kterého operátora používá. Já znám T-Mobile a pokud má kredit a ty máš paušál, tak je to úplná brnkačka.
Ty si jej navolíš jako sponzora a tobě volá zadarmo a pokud nemá kredit, nikam jinam se nedovolá.

ivzez

Stejně jako Raibek jsem si vzpomněla na T-mobile Sponzor,
služba fungovala i pro předplacené karty. Já jsem takhle „sponzorovala“
své dcery a neteře (šlo zvolit snad 5 čísel).

Kdysi jsem četla o něčem podobném u Vodafone – tam ale šlo
o SMSku, kterou operátor zaslal v případě, že se snažil dovolat
někdo bez kreditu. Přesné podmínky si už nepamatuji.

Mc Merkurion

… existuje služba: prozvonit, po vybití kreditu ti přijde sms, že ti dotyčný volá, takže pepovi nechat provolat kredit a pak již nedobíjet a domu prozvoní a rodiče budou volat jemu …