Startred

Lze napsat „země“ s velkým „Z“, pokud je součástí názvu státu, ale před jeho jménem?

Jde o fiktivní zemi, jejíž jméno je nesklonné (z japonštiny) – Země Akasuki.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je to součástí názvu tak je to gramaticky správné. Viz. Země královny Maud.

Další odpovědi
Arne1

Podle mne ano. Podobně jako se slovem republika. Například, „Jihoafrická republika“ (malé r) má také oficielní název „Republika Jižní Afrika“ (velké R). Obdobné je to u názvů ulic a náměstí. Jsou to oblíbené chytáky češtinářů.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jihoafrick%C3%A1_re­publika

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.