karel1412

Lze na NFC Tools čip nahrát lítačku?

Lze na nfc čip nahrát lítačku?

Nedávno jsem si stáhnul „nfc tools“ a jen tak jsem přiložil lítačku, lítačka se mi načetla, otázka zní, jestli by šlo na prázdný nfc čip nahrát data z lítačky, jestli by to fungovalo a jak si myslíte, že by se k tomu stavěli revizoři?

Nejlepší odpověď
Edison

Na NFC lze provozovat více karet. Je spíš otázkou systému, jak se to porovná. S platebníma kartama by mohl být problém, kvůli šifrování, to se umí pohádat. Jinak samotné NFC v mobilu obhospodařuje samostatný procesor ve spoluhláci s master procesorem, pamětí a vůbec s mobilem – data jsou nahrána v telefonu, ne na chipu, NFC je „jen“ přenosový radiový systém/protokol.

Revizoři by s tím neměli mít problém, pokud to načtou čtečkou.

Další odpovědi
Dochy

Revizoři zkontrolují i kartu jestli vypadá jako karta… Takže předpokládám, že ne.
A doufám, že to mají tak ošéfované, že lítačka pošle i nějaký podpis, který se Ti (doufám) zkopírovat nepodaří.

Edison

Zkopírovat určo jen z části. Aby to fungovalo, musela by v telefonu bý přímo na to nějaká appka a ta „propojená“ s tou kartou. Podobně se do toho zadávaj platební karty.