Lze mobil koupený v USA používat v ČR?

Mám možnost si nechat přivézt mobilní telefon z USA. Doslechl jsem se, že by mi v ČR nemusel fungovat. Na co si musím dát pozor?

Nejlepší odpověď
roy_x

Základní problém je v používaných frekvencích GSM, které má Evropa od Ameriky odlišné. V Americe se používá pásmo 1900MHz ve městech a 850MHz v méně obydlených oblastech, zatímco v Evropě se používá převážně 900MHz a druhořadě 1800MHz. Pokud chcete, aby Vám telefon fungoval v ČR, musíte se ujistit, že telefon podporuje právě pásmo 900MHz. Spolehlivou volbou jsou quad band telefony, které podporují všechny 4 pásma.

Další odpovědi
Tomi2k9

navic nektery telefony jsou blokovany pro US operatory tak se pak musi odblokovat a urcite nebudou mit cestinu