Lukas27

Lze hubnout bez sportu?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Samozřejmě. Většinu zodpovědnosti za hubnutí má jídlo a jeho složení a množství.

Další odpovědi
elkon

Ano, ale bez sportu, potažmo pohybu, tělo chřadne a nemá žádné svaly. A svaly jsou potřeba k pohybu jako takovému. Třeba jen k chůzi do schodů, nebo do kopce a pod. I pro zvednutí ze židle, nebo z postele jsou potřeba svaly. Jinak je z vás „látro“.

da ny

No jéje a jak dobře. ;D
Dva příbuzní shodili přes 20 kg. Kamarád (méně disciplinovaný, rodina „prasí“), shodil za rok 15 kg. Výrazně omezili sladké a smažené brambůrky (jen zřídka). Omezili tuky. Snížili energetický příjem ze stravy (počítají kalorie, aplikace v MT). Nehladoví (!!!), jí pravidelně. Zvýšili příjem proteinů (1 – 1,5 g na 1kg hmotnosti/den). Zeleniny asi 300 g denně. Nepijí, ani nepili alkohol.
Chystají a vaří si doma. Žádná restaurace, rychlá občerstvení ani průmyslově zhotovené pokrmy . smaženiny (zřídka, milují řízky). Velmi pomůže vážit si na začátku porci (z 200 g masa, tj. asi 42 – 45 g bílkovin, také přílohy, to pro obsah sacharidů a kcal hodnoty).
Po změně jídelníčku se cítí lépe a zdravě. Pro zpevnění, dobrou náladu a zdravý pohyb je vhodné doplnit pravidelnou chůzí (několikrát v týdnu).
Při oslavách, svátcích si dají /ochutnají vše, v menším množství. Kaloricky vyrovnají v průběhu dne, či týdne.

aevul

Hubnout? Ano. Dokonce i trvale. Stačí nejíst. Vůbec nejíst.

Hubnout zdravě a trvale, to znamená hlavně změnit životní styl. Víc energie vydat, než jí přijmout. Jíst jinak. Ne nutně zdravě, ale míň, zato častěji. Tělo si zvykne na stálý přísun energie, nebude to nárazový šok a nebude si vytvářet zásoby. Ale aby to bylo zdravé, tak hlavně ten pohyb. Nemusíš se dát hned na lehkou atletiku, stačí třeba jen jít z práce domů pěšky, rychlou chůzí. Vynechat výtah a jít po schodech pěšky.

Tohle jsou takové ty univerzální rady, které najde google na dotaz „lze hubnout bez sportu“ během zlomku sekundy. Ovšem, to, co platí pro většinu, nemusí platit právě pro tebe.

Filip84

Bez sportu určitě, dokonce i bez přirozeného pohybu to jde, oni ležáci, často, nebývají žádní „medvědi“.

Otázka je, o co Ti jde, jestli Ti jde (pouze) o to, jak vypadáš, nebo Ti jde o celkové zdraví. Hubený být bez pohybu můžeš, ale někde na zdraví se ta absence pohybu projeví, časem.

paul1

Dá se, říká se tomu hladovka. Ale nesmí se přehánět. Jednou do týdne je doporučená,
ale nutno dodržovat pitný režim.

nyjono

paul1, jak jsi přišel na to, že 1 den hladovky v týdnu vede k hubnutí? To je naprostý nesmysl.