huxa

Lze dnes mít pouze nějakou dřevěnou chajdu v lese s vlastní zahrádkou, neplatit si pojištění, …?

Něco, jako bývaly báby kořenářky před pár set lety.
Zkoušel jsem si odpovědět, kde bych chtěl být v budoucnu, co bych chtěl dělat, … a dospěl jsem k jedinému-žít sám naprosto oddělen od okolního světa (odmalička jsem asociál), nestarat se o nic, nemít kolem sebe žádnou dnešní techniku, maximálně nějakou motičku a dívat se na slunce když vychází, když pod ním utíkají srny, když pod ním šumí listí, když pod ním teče potůček a když zapadá. Toto je jaksi v rozporu s dnešním stylem života a nejspíše by to ani nebylo realizovatelné, legálně, nebo snad ano?

Nejlepší odpověď
petra15

Na Sibiri by to jeste dnes slo, a mel bys v zime –40°C, a v lete +35°C ! Prave tam byl takovy nahodou (letecky) objeven, a mel u domecku bramborove policko…

Další odpovědi
zzzzz

Lze, ale budeš se muset registrovat na ÚP, aby za tebe platil stát zdravotní pojištění, nebo si vyřídit invalidní důchod. Jinak bys ho musel platit sám.
To zdrav poj, by po tobě vymáhali i kdyby si nechodil k lékaři, je povinné ze zákona a dopadlo by to tak, že by ti tvoji krásnou chatičku zabavil exekutor.

Nejsi asociál, jen máš rád přírodu a klid, to je naprosto normální, asociálové jsou ti, kteří si život bez vymožeností nedovedou ani na pár dní představit.

zjentek

jdi za svým snem, synku :o

Drap

Samozřejmě že by to šlo, pokud by jsi měl svůj les a povolili by ti tam postavit dřevěnou chajdu.

MK44

To u nás šlo naposledy někdy v hodně raném středověku. Někde v lese jste si nakácel stromy, postavil srub a vyklučil na políčko. Pro vodu do studánky a k jídlu ulovit srnce nebo pstruha.

Dnes nelze. Každý kousek lesa někomu patří, musel byste si koupit pozemek. Ke stavbě potřebujete povolení od stavebního úřadu. Na pstruha zaplatit rybářský lístek. Ulovit srnce už vůbec …
Za všechno musíte zaplatit. Za zemi, na které chcete žít, za jídlo, za všechny úřední úkony. To znamená, že na to musíte vydělat peníze. Na to musíte získat zaměstnání nebo úspěšně podnikat. Pokud nemáte mezi lidmi uplatnění, můžete chcípnout nebo Vám poskytnou polívku v centru pro bezdomovce. Přespávat můžete pod mostem, pokud Vás město nechá. Z lesa Vás nejspíš vyžene správce majitele. Jste tedy de facto povinen žít s ostatními. Žádné sluníčko, jak vychází! Zařezávat někde v dílně, ve skladu nebo v obchodě toliko s umělým světlem! Utíkají srnky? Hlavně abyste měl v pořádku daně a pracovní výkazy! Pak si snad budete moci dopřát dovolenou někde v přírodě – určitě Vám cestovní kanceláře nabídnou nějaký pobyt na přelidněné pláži.

Jste zřejmě naprostý asociál! Ale nic si z toho nedělejte. Já taky! Někdy bych nejradši od všeho utek někam do chajdy v lese nebo na Robinsonův ostrov. 😉

veruberu

realizovat to určotě půjde, jen to musíš dobře zařžídit. musíš myslet opravdu na placení soc a zdrav, bez tohot to nejde, musíš mít také někde trvalý pobyt atd

lota

Neplatit pojištění dnes nejde. Nejde si dělat doslova co chceš, i když s tím nikomu nejsi na obtíž. Stát si tě najde všude…

gagaga

a co by jste papal ?

  • iv-

huxa

Brambůrky, v létě a napodzim rajčátka, případně ty krásné srnky 🙂

gagaga

tak ja prijdu nekdy na srnci :)

huxa

jééé, tak to bude muset být hostina a alespoň z těch srnek guláš 🙂