K+R

Loupání brambor

Přišel mi email s videem, kde japonci přišli na způsob,že uvařili bramboru ve slupce (předtím jen dokola nařízli slupku),pak uvařenou ji dali na 10 vteřin do studené vody s ledem a slupka sla jednim vzetim sundat z brambory.Zkousel jste to nekdo?Je to mozne?

Odpovědi
Dandi

Taky jsem o tom slyšel, ale nezkoušel…je možné, že se to děje teplotní roztažností =D

Lencis

Video je to povedené a pro spoustu lidí asi fascinující, ale on to zas takový zázrak není.
Z některý odrůd brambor lze stáhnout slupku už za studena, takže pokud chceš loupání bez práce… zainvestuj do kvalitní odrůdy 😁

Pro zvědavce přikládám odkaz na video 😉

Zdroj: http://n-joy.cz/video/jak-loupat-brambory/41yw­qq6i67aqwqio

Attack-design

hmm tak mě to tedy nejde