SpeedyCZ

Loďka má vzhledem ke klidné vodě rychlost 5,5 m.s-1, rychlost proudu v řece je 2,3 m.s-1. Za jakou dobu urazí metrů?

Loďka má vzhledem ke klidné vodě rychlost 5,5 m.s-1, rychlost proudu v řece je 2,3 m.s-1. Za jakou dobu urazí loďka vzdálenost 1,92 km, pluje-li proti proudu? Výsledek zapiš v minutách.
Děkuji!
Doplňuji:
Až na to že už to tu řešili nejméně tisíckrát. Pokud mi neporadíš, tak prosím nepiš… Děkuji

Nejlepší odpověď
WeeBear

Odečti si rychlost proudu od rychlosti loďky. Vyjde ti tak skutečná rychlost loďky. 1,92km si převeď na metry a počítej.

Mimochodem, opravdu tu nic neřešíme. Poradíme, zkontrolujeme výsledky, ale nejsme tu na řešení VAŠICH úloh. A když už, sloužíme za dobré slovo, nikoli rozkazovací způsob.

Další odpovědi
brillant

DÚ a soutěže zde neřešíme.

anonym

Pokud „už to tu řešili nejméně tisíckrát“, pak snad nejsi tak ´tupý´, aby sis tento DÚ nevyřešil sám, ne??
Taky ti poradím jen jedno – napiš sem řešení a někdo je zkontroluje.
Mimochodem – jde o jednoduché dosazení do jednoduchého vzorce – cenu nákupu si spočítat umíš???
Doplňuji:
To Nanif – radit špatně není sranda…

nanif

za 29,61 min