Anonym098

Lze ultrazvukem břicha potvrdit či vyloučit těhotenství?

Ahoj, je mi 25 a jsem nezkusena, pred 2 mesici jsem mela nechraneny pohlavni styk, byla jsem u gynekologa na klasicke prohlidce a tam mi delal jen normalni utz bricha. Dival se pres to i na delohu a vajecniky, bylo vsechno v poradku. Kdybych byla tehotna, poznal by to pres utz bricha? Podle vypoctu bych byla v 8+2. Napadlo me, jestli by to fakt poznal, jelikoz se delaji zenam co tusim 1. trimestru ultrazvuk transvaginalni jen. Menstruaci jsem mela normalne bez problemu.

Odpovědi
Drap

Poznal by to

Filip84

Když jsi měla krámy, naprcaná být nemůžeš.

A ano, v desátým tejdnu už by ho opravdu poznal, věř, že v desátým tejdnu by ho poznal na ultrazvuku i jiný lékař než gynekolog, ne tak gynekolog.

Tady:

https://www.ba­byonline.cz/te­hotenstvi-tyden-po-tydnu/10-tyden

máš od mamin spoustu fotek ultrazvuku plodu v desátým tejdnu a

tady:

https://learnin­gtoys.cz/blog/vy­voj-plodu-prvni-trimestr-1-13-tyden-tehotenstvi-aneb-zazrak-zivota/

máš detailní popis vývoje plodu, včetně illustračního snímku embryí a plodů, včetně mensury.

Dochy

Filip: Menstruace těhotenství nevylučuje. To, že těhotenství obvykle všechny tyto projevy ženského cyklu potlačí, neznamená, že je to tak vždy.

Pepa25

Stejně mě facinuje dnešní svět, kdy se tazelka nezeptá lékaře, u kterého leží, ale raději dodatečně na anonymním internetu.