reika

Máme nechat květy na stromku, nebo ne?

Na podzim jsme zasadili jablůňku, je to mladý stromek, čtvrtkmen, teď na jaře se na dvou větvičkách objevily květní pupeny. Máme je tam nechat, nebo ne? Neoslabí to růst stromku? Děkuji.

Nejlepší odpověď
zjentek

Nechte to na přírodě. To vám stromek poděkuje nejvíce.

Kdyby bylo z květů mnoho malých jablek a většina sama neupadla, můžeš pak některé „slabší“ protrhat. To se pozná tak, že za ně jemně taháš a ty nejslabší nejdříve povolí.

Další odpovědi
Drap

Klidně je nech. Některé seschnou a upadnou, některé třeba vyrostou. Strom si to zreguluje sám a nijak ho to neoslabí. Aspoň budeš vědět, jak plody chutnají, pokud nějaký doroste.

paul1

Já u mladých stromků – jabloní nechávám minimum plodů, aby se stromky nevysilovaly. U starších dělám probírky pravidelně, ale u velkých stromů je s tím dost problém – moc plodů a špatný dosah, tak jen tam, kam se bez problémů dostanu.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jablo%C5%88_do­m%C3%A1c%C3%AD

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.