Xanada

Jak udržet květy sušené levandule? Po usušení ztrácejí barvu a opadávají.

Nejlepší odpověď
annas

Možná jste udělala chybu, že jste květy pozdě otrhala. navíc málo informací – jakým způsobem jste levanduli sušila, při jaké teplotě atd.

"Květy by neměly být plně rozkvetlé, jinak při sušení opadávají okvětní lístky

„Levandule úzkolistá, řez ve stadiu prvních otevřených poupat, zvýšení trvanlivosti sušeného materiálu je vhodné uchování glycerinem“ Pokud je používáte pro dekoraci.

http://www.zah­radkari.cz/od­borne/kalenda­rium/podrobne/_trva­la_krasa_rostlin­.ht

"Najděte tmavé místo k sušení levandule. Sušení levandule pomalu ve tmě je nejlepší způsob, jak zachovat její barvu, protože slunce způsobí vyblednutí fialových květů. Podívejte se po suchém, tmavém místě, kam nedopadá příliš slunce, jako je kůlna, garáž nebo stinné místo pod vašimi okapy atd.

Sušení levandule na slunci je mnohem rychlejší proces než její sušení v temné místnosti, ale buďte připraveni, že na slunci levandule zbledne na velmi světle fialovou barvu."

Více o správném sušení v odkazu
https://www.wi­kihow.cz/Jak-su%C5%A1it-levanduli