Osimon

Který zákon upravuje povinnost kam zasílat výživné na zletilé dítě?

Syn se stal zletilým, musím i nadále posílat výživné jeho matce? Pokud ne, který zákon přesně upravuje povinnost zasílat výživné k rukám zletilého?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud je v rozsudku uvedeno, že k rukám matky, musíš se řídit rozsudkem do doby než soud vydá jiný rozsudek. Můžeš podat soudu návrh na změnu příjemce výživného.

da ny

Je obvyklou praxí, že na zletilého žáka (SŠ) je výživné adresováno/zasíláno na účet matky. Často ji péče o dítě stojí více peněz než otce (v závislosti na výšce výživného).
Studenti VŠ jsou již obvykle sami adresátem výživného ze strany rodiče/ů.
🙂