dgfdgf

Který z těhle dvou 1080p videí je lepší?

První video má 14,1 GB a má rozlišení 1920×800.

Druhý video má 10,5 GB a rozlišení 1920×1072.

To číslo 1072 u druhýho videa znamená, že ta strana má víc pixelů nebo, že má jednu stranu širší (nebo vyšší) než druhý video?

Odpovědi
Dochy

Pokud mají ta videa čtvercové body (což je obvyklé – poměr horizontální a vertikální vzdálenosti pixlů bude 1) pak to první video je víc do nudle, to druhé při stejné zobrazovací šířce bude vyšší (bude víc do čtverce). Které je lepší z těchto údajů nikdo nezjistí. To druhé sice větší pixlovou velikost (cca o 20%) kvůli té výšce, ale dál… záleží na obsahu, stupni komprese, délce apod.

Podle mně video z Pyšné princezny bude vždy lepší než z předvolební debaty kde je M.Zeman a moderátor…

Mc Merkurion

… záleží co na něm je >>> jestli se jedná o širokoúhlý film, je lepší to větší, jelikož u toho druhého bude jen nahoře a dole černý pruh, takže výška je zbytečně velká …

anonym

Druhé video s rozlišením 1920×1072 je velmi pravděpodobně jen ořezaná a dodatečně upscalovaná varianta prvního, takže ti tam bude chybět nějaká část obrazu na obou stranách. Navíc bylo pravděpodobně z originálu transkódováno s nižším datovým tokem což může mít za následek vznik vysokého množství chybových dalších nechtěných fragmentů v obraze způsobených opakovanou ztrátovou kompresí. Stáhnul bych určitě spíš tu první variantu, je pravděpodobnější že bude v lepším stavu.

Jinak zkus jako indikátor pravděpodobně kvalitnějšího video souboru zohledňovat i extenzi. Nemá to sice přímou souvislost, ale ta nepřímá je naprosto zjevná. Uživatelé kteří tomu rozumí obvyke enkoduji do MKV, naopak uživatelé kteří častěji video pokazí používají kontejner AVI 🙂