Jirka K

Který z rolníků pronesl tato památná slova?

Dne 23. června 1944 zinscenovali Němci na jaroměřické radnici soud s trojicí boňovských rolníků, kteří pomohli parašutistům z Anglie. Dusnou atmosféru emotivně osvěžil nejstarší obžalovaný: „Neudal jsem parašutisty, protože byli Češi. Jsem Čech. A nikdy Čecha nezradím.“ Nad trojicí byl vynesen trest smrti a hned příští den byli v Praze popraveni. Který z rolníků pronesl tato památná slova?
František Pelán
František Drda
Michal Kratochvíl

Nejlepší odpověď
panenka

Tato památná slova pronesl MICHAL KRATOCHVÍL.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_%C5%A1ly_kra­jem