Gami.Pet

Který teploměř meří lépe??

Doma máme dva teploměry, ještě stále rtutový a digitální, po změření na rtutovém mám 37,6 C° a na digitálním 37,1° kterému mám věřit??
Jsem nemocná.. Tak nevím, který měří přesněji..

Nejlepší odpověď
Lamalam

Věřila bych spíše rtuťovému. Obyčejné levné digitální teploměry jsou méně přesné.
Doplňuji:
Aby nedošlo k mýlce, samozřejmě existují i zcela přesné digitální teploměry. Bohužel to nejsou ty z drogerie za 60 Kč.

Další odpovědi
marci1

Hlídejte si ten rtuťový jako oko v hlavě. Digitální neměří vůbec přesně. 🙂

gecco

Rozhodně je přesnější rtuťový – ten digi je závislý i na aktuálním napětí baterie…
😉

mosoj

Strč je do teplé vody a uvidíš jaký je mezi nimi rozdíl. Pak se rozhodni který je přesnější. Nejlépe laboratorním rtuťovým teploměrem. Třeba žádný rozdíl nebude. Ono i měření teploty těla se musí umět !

Gami.Pet

Lamalam, děkuji, no stál kolem 60Kč mamka moc kvalitní nekupuje, hlavně levné.. Díky Bohu za rtutoví..

gecco

Jak je teploměr starý? – od koupě – zkus v něm vyměnit baterii…
😉