Počítačová skříň je samozřejmě ten nejméně podstatný prvek který nijak neindikuje co je uvnitř a je naprosto bežné, že výrobce produkuje s jednou skříní hned několik modelů které se vnitřní konfigurací mohou lišit velmi výrazně. I tady jsou samozřejmě rozdíly:

PROCESOR je v těchto případech sice různý ale výkon nemá smysl poměřovat je téměř identický. Kde jeden ztrácí na počtu jader získává naopak vyšším výkonem jednoho samostatného jádra.

OPERAČNÍ PAMĚT je v případě modelu 690–0008nc dvojnásobná, to je důležitý rozdíl, ale i 8GB RAM zatím vyhovuje téměř jakékoliv hře a bude stačit.

A na závěr kámen urazu jakéhokoliv herního počítače
GRAFICKÁ KARTA (GPU)
V případě modelu 690–0008nc je pro změnu naprosto nedostatečná, GTX 1050 dnes prostě nestačí (to že o ní datart tvrdí, že je cituji „skvělá“ je poměrně názorný příklad lživé reklamy, mizernější už by snad ani být nemohla) … v druhé konfiguraci je grafika která poskytuje asi o 50% více výkonu a přesto i ta je velmi špatná a téměř nedostatečná, takže je to bída a ještě větší bída v případě obou sestav :-/

V obou sestavách výkon výrazně degraduje i klasický rotující dísk místo výrazně rychlejšího SSD. Takže hry se budou načítat stejně jako aplikace a celý OS velmi pomalu.

za stejnou cenu si můžeš sestavit výrazně lepší počítač pokud jej budeš sestavovat z jednotlivých komponent a na kupovat od předražené značky HP jako celek. Výhodou vlastní sestavy je nejen to že za stejné peníze získáš zpravidla mnohem lepší výkon ale i to že máš dvouletou záruku na každou komponentu zvlášť a tato záruka není narušena tím že počítačovou skříň otevřeš a vyluxuješ od prachu 🙂

anonym

Pobavila mne u datartu kapitola Klíčové vlastnosti počítače 🙂 kde je 7 bodů, z toho jen dva jsou skutečně klíčové, jeden je pro jistotu uveden hned dvakrát přičemž je zdůrazněna jen velikost disku je však zatajeno že je tento disk velmi pomalý, stylový broužený povrch není klíčová vlastnost ani ve snu, „Zvuková technologie HD Audio“ je jen výsměch naprosto neinformovaného copywrigtera, protože takováto softwarová zvukovka je dnes na úplně každé základové desce a rozhodně nijak nevyčnívá kvalitou a „Dostatek USB portů“ je už asi jen stav zoufalství copywrigtera, který prostě už nevěděl jakou blbost tam ještě napsat 🙂

anonym

to je skutečně zoufalá úroveň kterou marketing komunikuje se svými klienty.