zjentek

Který český projekt/kampaň na ochranu zvířat vám přijde smysluplný a úctyhodný?

Mne nově oslovil tento:

http://www.ukra­denadivocina.or­g/index.html#go­to-anchor-1500825481289

Znáte více podobných projektů (pouze ČR) se zaměřením na faunu/zvířenu, kde je možná spolupráce či podpora ze strany občana?

Chápu to tak, že „smysluplný a úctyhodný“ projekt na ochranu/záchranu ohrožené světové fauny, v čechách ani nemáme. No, já jsem si to myslel ;(…

Nebo někdo podobný smysluplný projekt na úrovni znáte?

Odpovědi
Emefej

Zastřel bobra, zachráníš strom!

Kepler

Shodou okolností se tady o tom dnes psalo: záchrana koně Převalského před vyhynutím, dnes už jsou vracení do volné přírody (Mongolsko). 70% těchto koní má předka z pražské ZOO. Zajímaví jsou i ti koně a zubři vypuštění u Milovic. Jinak bych ale podpořil akci „zastřel si svého divočáka“.

ivzez

Žádný projekt podle mne nemůže být úctyhodný.
Smysluplných by se asi pár našlo.

Ukradenou divočinu nepovažuji za nic záslužného. Podobná věc se tu
měla objevit už před několika desítkami (30? 40?) let, v okamžiku,
kdy u nás začaly pronikat na veřejnost první zprávy o obchodu se zvířaty.

Vysloveně „proti srsti“ mi jsou různé „ochranářské organizace“,
které „ve jménu čehosi“ shánějí finanční prostředky, ale v podstatě
nikdy nic záslužného neudělají.

Kde všichni ti ochranáři jsou? Kolik z nich se osobně zasloužilo
o informování poslanců a kdo z nich dal podnět k přijetí příslušné
legislativy?

Smysluplnější než zmíněný „projekt“ nebo „počiny ochranářů“ mi přijde
osobní iniciativa jedné studentky, která se opakovaně vypravila osobně
chránit cestičky právě vylíhlých želviček do moře → želviček, z nichž by
většina nedoputovala do cíle.

zjentek

@ivzez: O těch želvách vím a máte pravdu. Ale je to také projekt/kampaň naší Zoo Ostrava.

Iniciativa Hanky Svobodové je v této kampani ÚSTYHODNÁ. (Pokud úctyhodná být nemůže ;) ;p)

http://www.zoo-ostrava.cz/cz/ochra­na-prirody/kampane-eaza/
http://www.zoo-ostrava.cz/cz/ochra­na-prirody/zachranne-projekty/

Já si naopak myslím, že Ukradená divočina má potenciál být časem hodně záslužným projektem.

ivzez

Projekt nemůže být záslužný, to by mohla být
činnost lidí, kteří na něm pracují.

Mně na tom projektu vadí, že přišel tak pozdě
a ještě se z toho dělá zásluha.