annas

Který anglický vědec (17. a 18. st.) je tvůrcem zákonů, které ovlivnily na mnoho let pohled na vesmír?

Vznik jednoho zákona ovlivnil pád jablka na vědcovu hlavu.
„Proč by mělo jablko padat vždy kolmo k zemi, říkal si. Proč ne šikmo nebo vzhůru? Ale bez výjimky ke středu Země? Důvodem jistě je, že jej Země táhne. Ve hmotě musí být přitažlivá síla.“

Datum narození se někdy uvádí podle juliánského, jindy podle gregoriánského kalendáře.

Nejlepší odpověď
ten který je

Tvůrcem těchto zákonů je Isaac Newton 1643 – 1727

http://img.na­dapenny.com/t20/103­59/nadap021324655­620230.jpg