hanka R+

Ktere zbraně jsou typické pro němce / pro německo ? :)

předem dekuji za info :)
Doplňuji:
za pruska nebo za 2 světové......

Nejlepší odpověď
anonym

Panzerfaust!

Další odpovědi
Drap

V které době ? V současnosti používají zbraně stejné jako téměř celý svět

lexx

Za II.světové války samopaly schmeiser, pistole parabellum, pancéřovky panzerfaust, tanky tiger a panter, letadla messerchmidt…ješ­tě něco?

tom004

Přidal bych oblíbené „jídlo“ pánů Voskovce a Wericha,granáty Krupp Essen.

quentos

co se týče lehkých palných zbraní, jde především o světově pistole zbrojovky Heckler & Koch (má je pro jejich kvalitu ve výzbroji i řada zásahových jednotek a armád po celém světě).
Zmíněná firma vyrábí kromě pistolí i útočné pušky, samopaly apod., více zde:

http://www.heckler-koch.de/Products

Za války měli oblíbené např. i houfnice (btw. původem český vynález), no a nelze nezmínit tzv. „zázračné“ druhoválečné zbraně (wunderwaffen) V-1, V-2 a V-3.

http://www.wor­ldwartwo.estran­ky.cz/clanky/ra­kety/v-3.html

Jinak plnohodnotná odpověď na tuto otázku by vydala na knihu.

greycell

skvělá puška mauser M98, a také později nechvalně proslulý Cyklon B :(((