sowa

Které věci nesmí exekutor zabavit ?

Existuje seznam majetku ,který smí exekutor zabavit ?

Nejlepší odpověď
beer

Kdybys dotaz dala do Gooogla, máš to:
http://www.pe­nize.cz/18270-exekuce-majetku-co-vam-exekutor-nesmi-zabavit
Tady je zbytek:
http://www.go­ogle.cz/search?q=Kter%C3­%A9+v%C4%9Bci+nes­m%C3%AD+exeku­tor+zabavit&sou­rceid=ie7&rls=com­.microsoft:cs:IE-ContextMenu&i­e=&oe=&rlz=1I7AD­FA_cs&redir_es­c=&ei=IYjbTZut­Ks6a-ga3wKXHDw

Další odpovědi
barnajka

Ono ani tak není definovaný seznam majetku, který exekutor zabavit SMÍ..jako spíš který zabavit NESMÍ (resp. neměl by). Kromě těchto věcí může ale zabavit prakticky cokoliv, co u vás doma najde.

V praxi je to ještě o to pikantnější, že když narazíte na exekutora-blba (sprominutím), zabaví vám i to, co je z exekuce vyloučeno zákonem. Mám staršího bráchu, který byl svýho času dost problémový. Nasekal si hromadu dluhů, nesplácel je a exekutoři byli u nás doma pečení vaření. Doma jsme měli jen základní vybavení: malá televize, video, hi-fi, starší počítač. Aby se uspokojila věřitelova poptávka, exekutor neměl zábrany přelepit nálepkou i žehličku, pračku, ledničku, vysavač. Něco z toho rovnou odvezli, vrátili to až po zaplacení dluhu. Možná to z jejich strany bylo jenom takový bububu, aby dlužníka donutili plnit svoje závazky… Myslím ale, že na to právo neměli. Když jsou tyhle věci z exekuce vyloučeny zákonně, nemají na to vůbec co šahat. Exekutoři si dělají svoje vlastní pravidla, domluva s nimi moc nebývá… Pokud možno, snažte se dělat všechno pro to, abyste s nimi nemusela přijít do styku. Je to tak vůbec nejlepší :)

Doplňuji:
Mimochodem – exekutor vám může zabavit i domácího mazlíčka! Pokud máte pejska tzv. pouliční směsku, teoreticky můžete být klidná: týká se to hlavně vzácnějších ras a psů s rodokmenem, které by šlo případně prodat. Zabavením „obyčejnýho“ voříška vás bude schopný vydírat zas jen ten exekutor-blbec.

pokazdejinak

mám takový pocit, že nějaké věci na děti – postýlku, kočárek apod. ale hlavně nesmí zabavit věci, které potřebujete k výkonu povolání… protože, jak můžete vydělat nějaké peníze a něco splatit, když vám to znemožní…

Fidel

Nesmí zabavit věci osobní povahy (zubní kartáček, oblečení), snubák, a věci, které nutně potřebujete k obživě (fotograf – fotoaparát). Otázka je co norkový kožich…

struzzo

Nevím, co přesně nemůže, ale možná se ti bude hodit i článek o tom, jak velkou část příjmů může vzít. https://www.hy­perfinance.cz/ma­gazin/jak-velkou-cast-prijmu-sebere-exekutor-v-roce-2019/

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.