Jojomi

Které soukromé gymnázium je v Praze nejlepší?

Rodiče si myslí, že by pro mě byla nejlepší soukromá škola, táta říká, že prý tam mám větší šance se dostat na univerzitu do ciziny, že se tam víc naučím atd. On chce abych šla studovat do Německa, ale já uvažuji o státním gymnáziu. Tak pořád nevím. Myslíte, že je lepší státní nebo soukromá? A která soukromá a státní škola je v Praze nejlepší? Slyšela jsem i o OpenGate, tak nevím.
Děkuji moc

Odpovědi
tatanka

Nechci snižovat úroveň státních škol, ale dle mého je lepší škola soukromá, která se sice platí a to dost.Doporučil bych v dnešní době dost diskutovaný PORG.

ivzez

Učila jsem na soukromých i na státních školách.
U mně jednoznačně vedou školy státní.

Státní školy sice nemají takové materiální vybavení jako školy soukromé,
(mají méně prostředků) ale jejich absolventi mají vyšší úroveň (ve všem,
nejen ve vědomostech).

Doplňuji:

Oprava:
U mě …

xxx3

Vzhledem k otázce, by se dalo odpovědět, že ze soukromých gymnázií se to dá říct o PORGu. Jsou mezi nimi ale větší rozdíly než mezi státními. Je tu však řada gymnázií (jako Kepler, Nerudovo a jistě i další), která ze PORGem buď zaostávají málo, nebo jej v lecčems předčí. Pak je tu řada soukromých gymnázií, která by se měla akorát stydět. Nejlepší je asi mrknout na výsledky státních maturit na cermatu. Ne že by to byla vyčerpávající informace, ale napoví to…