Ivík 123

Které přílohy musím povinně vypracovat k přiznání k DPH a jakým způsobem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Podání jedině elektronicky.
Vyplníš zde :
https://adise­po.mfcr.cz/adis­tc/adis/idpr_e­po/epo2/form/for­m_uvod.faces?CPo­dani=323456977

A přes datovou schránku zašleš na Finanční úřad.
Jiný způsob neexistuje !!!!!
Doplňuji:
https://adise­po.mfcr.cz/adis­tc/adis/idpr_pub/dpr/u­vod.faces

Další odpovědi
McArthur

Pokud obchodujete jen v rámci České republiky, tak žádné přílohy nejsou potřeba. Přiznání se dá vyplnit pohodlně na webu Finanční správy www.daneelektro­nicky.cz , kde je i kontrola správnosti vyplnění a automatické výpočty daně.

Pokud máte nárok na vrácení DPH a je to víc, než-li 1000 Kč, doporučuji dát k daňovému přiznání přílohu, kde vysvětlíte, proč chcete vrátit DPH. Může to být velký nákup zboží před Vánoci, koupě auta, výrobního stroje apod.

Pokud obchodujete i se zahraničím nebo jen se zahraničím, tak je to podobné, jen doporučuji přidat soupisku buď od Celní správy nebo alespoň z vlastního účetnictví.
Doplňuji:
Ještě k tomu způsobu předání dokumentů a daňového přiznání. Nejjednodušší je mít datovou schránku (zdarma ji získáte na České poště), jinak lze daňové přiznání poslat přímo přes portál Finanční správy a podepsat elektronickým podpisem (ten je placený a opětně ho získáte např. na České poště).

Pokud děláte přiznání k DPH prvně, je lepší se zeptat účetní nebo daňového poradce, aby se na to podíval a napasoval to na podmínky Vaší firmy.