pája139

Které pole v české republice je největší ?

Nejlepší odpověď
Drap

Královo Pole v Brně.

Další odpovědi
annas

Pole může být bitevní, kukuřičné, pole brambor, cukrovky, naftové pole, úrodné, ve významu nížina, rovina, atd. Vše se týká přírody.
Doplňuji:
Ad Pája, otázka je nepřesná. Mezi " poli" je rozdíl nejen pravopisný, ale i významový: pole (má několik významů) a názvy území např. ŽIžkovo Pole, Vysoké Pole, Dobré, Trnové Pole, Pole…

mosoj

Největší pole koupila Čína na Ukrajině. Je velké jako Morava.

Emefej

Takže jestli tomu dobře rozumím, největší pole v ČR je čínské pole na Ukrajině. To mi hlava moc nebere.

annas

Brala jsem mosojovu odpověď jako nadsázku. Totiž na otázku tazatelky se nedá odpovědět.

Jak jsem uvedla – pole x Pole. To je velký rozdíl.