Heřman

Které druhy masa jsou tvrdé (před konzumací se dlouho vaří) a měkké (krátka doba přípravy).

Nejlepší odpověď
beer

Ono také velmi záleží na způsobu přípravy masa (viz např. minutky), neboť zde dochází při stejném masu k výrazným časových rozdílům.

Všeobecně bych ale řekl, že nejtužší maso je hovězí a zvěřina, opakem je pak maso ryb. Maso drůbeží, králičí ap. by pak mohlo být někde mezi tím.

Další odpovědi
anonym

Všeobecně platí, že čím starší zvíře, tím je starší maso z něj, a vyžaduje tedy delší tepelnou úpravu.
Tuhé maso pochází z hovězího dobytka, staršího vepřového, skopového, slepic, kohoutů a ze zvěřiny.
Měkčí maso je telecí, běžné vepřové (z dobytka poráženého po cca 7 měsících chovu), jehněčí,krůtí, kachní, husí.
Z hovězího a vepřového masa se dá rychle připravit tzv. panenka.
U tužšího masa se dá doba jeho přípravy výrazně ovlivnit předchozím marinováním.
Krátká doba přípravy je z masa rybího.

Conchus

To není jednoduchá otázka na tak malý prostor, který tu je. Kup si dobrou kuchařku, která má obecnou kapitolu o druzích mas. Tam se dozvíš, jak se maso připravuje, za jakých podmínek, atd.