Kepler

Která teorie je správnější?

Poslední dobou nadměrně přibírám na hmotnosti a nevím si s tím rady. Loni jsem už ztratil titul docenta, páč mám už přes cent. Já vím, univerzální rada je: nežer! Já žeru celkem málo, ale moc se nehýbu (kvůli zádům v trapu). Tak mě napadly dvě teorie:
A. Nosíš-li 30 kg navíc, tělo spotřebuje ke svému pohybu mnohem víc energie, takže zhubneš
B. Tělo musí hodně jíst, aby bylo silné a mohlo se proti obezitě bránit (Šimek – Grossmann)

Tak teď nevím, co je lepší? Nebo máte jinou metodu?

Nejlepší odpověď
briketka10

Já moc „nežeru“ tudíž nemám možnost přibírat.
Někdy si dám řízeček a salátek, ale to mi neva.

Mé pravidlo zní „méně žer a zhubneš“ asi tak 😁

Ad krevfan

Kepler není kulturista a nevím, jestli chce zvyšovat
svalovou hmotu. On přibral a otázka byla na jiné téma.

Další odpovědi
mosoj

Tělo je chytřejší než člověk. Ví , že EU skončí, budou volby a přijde bída. Dělá si proto silně chráněnou zásobu.
Ještě k názoru, že tuk ubude a svaly se vyrýsují. Od jistého věku ubývají i svaly spolu s tukem!!!

da ny

Nehladovět.
Nepřejídat se.
Jíst pravidelně (po 3h), malé porce.
Omezit tuky, cukry.
Vynechat sladkosti, raději ovoce (dopoledne),. Sladké jen „ochutnat“, malé množství mezi 10 – 12h LČ.
Žádný alkohol a pivo.
Dostatek bílkovin (zakoupit proteinový málo kalorický doplněk (prášek, smíchat s vodou = nápoj) nebo proteinovou kaši. Protože na 1kg hmotnosti potřebujete 2g bílkovin. Při 200g bílkovin byste musel zbaštit denně kilo masa (= dna ;)).
Alespoň 3× denně k porci jídla přidat zeleninu (i tepelně upravenou, pro lepší stravitelnost). Pozor, samotná zelenina není jídlo…
Jíst malé přílohy, ale vždy nějakou (nenahrazovat jen zeleninou)…
Je možné, že jíte příliš málo a stresované tělo dělá tukové zásoby.
Proteinová (keto) „dieta“, bez konzumace sladkého (cukru) bude tělo pálit tuky).
Fyzická aktivita (turistika, procházky) 6 – 10 tisíc kroků denně. Chůze do schodů (postupně přidávat zátěž po patrech).
Vyhledat vyhovující fyzickou aktivitu s ohledem na problémy s páteří (využít rady odborníka např. fitness, fyzioterapeut…

Dalo by se říci, že podle Toma je B správně 😁
http://dieta.vi­talia.cz/clan­ky/brichac-tom-to-je-vzpominka-na-me-hubnuti-rika-tomas-kosacik/
https://knihy­.heureka.cz/brichac-tom-jak-jsem-zhubl-27-kg-a-jak-muzete-i-vy-tomas-kosacik/#

ivzez

Ani jedna.

Teorie může být správná nebo nesprávná,
druhý stupeň je v tomto případě nesmysl…

RyuzakiKate

Já bych to nezatracovala. Ta první je správná. Tlustej člověk bude spalovat mnohem více kalorií při cvičení, než někdo, kdo už cvičí nějakou dobu. Takže nejdřív se spálí tuk a pak se zpod jeho vrstvy začnou objevovat svaly.
A k té druhé – pokud je brána obezita jako nemoc, pak ano, jinak ne. A taky to musí bejt strava vyvážená, s dobrým poměrem živin. Bohatá na vitamíny a minerály. A ideálně vypustit živočišné tuky a zařadit do jídelníčku něco lepšího, než je na obrázku, ona třeba ta pohanka a jáhly jsou daleko tradičnější, než nějaká klobása :)

led

Kepler tvrdí:
  „A. Nosíš-li 30 kg navíc, tělo spotřebuje ke svému pohybu mnohem víc energie, takže zhubneš
B. Tělo musí hodně jíst, aby bylo silné a mohlo se proti obezitě bránit (Šimek – Grossmann)“

Můj názor:
C. „Příjem energie pro zachování hmoty (člověka) musí být rovné vydané energii. Pokud se změní rovnováha levé a pravé strany této rovnice dochází ke změně objemu hmoty (člověka)“

Kepler tvrdí:
  „Já vím, univerzální rada je: nežer! Já žeru celkem málo, ale moc se nehýbu (kvůli zádům v trapu).“

Můj názor:
Velkým omylem je nadřazování „fyzické energie nad duševní energií“, ale také naopak, tj. věčný boj mezi manuální prací a duševní činností.

…ale můžeme se v našich teoriích mýlit
a pokud máme jen dvě teorie, správná nemusí být ani jedna z nich, ale ta, kterou ještě neznáme.
Teorie vychází z míry poznání. Je naše poznání správné?

krevfan

Tlustí partneři, přátelé a
známí Někteří vědci tvrdí, že pokud
nejsme tlustí, máme v daném
roce pravděpodobnost stát se
obézními na hladině 2%. K tomu
pak dodávají, že za každého
tlustého známého nebo přítele si musíme k hladině rizika
připočítat půl procenta navíc.
Pokud je tento matematický
přístup k obezitě správný,
představuje to pro lidstvo velký
problém. Podle posledních statistik spadá ve většině
průmyslově vyspělých zemí
jedna třetina populace do
kategorie „obézní“ (BMI nad 30
kg/m2). Další třetina populace
má s hmotností vážné problémy a je řazena do kategorie „s
nadváhou“ (BMI 25,1–30,0 kg/
m2). Přírozenou hmotnost tak
dokáže v dnešním obesogenním
prostředí udržet jen jeden
člověk ze tří. Prudký růst obezity a nadváhy
začal v sedmdesátých letech
minulého století. Od té doby se
nezastavil. Každým rokem
přibývá obézních i osob s
nadváhou.

Alesh

Nedostatek živit tělo stresuje a pak ukládá víc, než když jí člověk normálně. Spousta tlustých lidí je podvyživených, protože jedí velmi málo. Neříkám, že to je tvůj případ. K hubenosti se člověk musí projít, tuto větu prohlásil Petr Havlíček v jednom pořadu o hubnutí a něco na tom bude. Chce to nehřešit, držet určitá pravidla a hýbat se. I když má člověk zdravotní problémy, určitě se dají najít i sporty pro něho. Co třeba plavání? Nebo, to sice není sport, ale co sauna? Určitě nějaké řešení existuje.

johana 56

  1. Nosíš-li 30 kg navíc, je dobré, aby tělo průběžně spotřebovávalo příjem a výdej energie.

‚Nabouchat se‘ do prasknutí, potom si dát šlofíka a třeba po pár hodinách se donutit k pohybu, tak tímhle způsobem se nehubne. Bolavá záda jsou velký problém, přesto ani jim neuškodí častější procházka kolem gauče nebo křesla, třeba za podpory elegantní hůlky.

  1. Tělo musí jíst…

Aby bylo silné, potřebuje vyváženou pestrou stravu, neuškodí dělená. Třeba častěji, v menších dávkách, alespoň jeden den v týdnu půst při dodržení pitného režimu. Není jednoduché rozpoznat, kdy tělo dodání spotřebované energie opravdu vyžaduje od momentálního pocitu nedostatku…

briketka10

Ad krevfan

Odpovědi by se neměly upravovat tak, že se celé vymažou
a napíšou nové. To by mohl takto dělat každý uživatel.
Od toho to upravení odpovědi zde není.

briketka10

Ad krevfan

Tvou odpověď jsem nahlásila.
Poper se s tím, jak je Ti libo,
ale zde by se nemělo upravovat
tak, jak chceš.
Tečka.

Kepler

ivzez: máme-li jen dvě teorie, jedna z nich MUSÍ být správnější. Nemusí být ale nejsprávnější ani správná.