Meggie2

Je zdravější spát na levé, nebo na pravé straně?

Nejlepší odpověď
annas

Názory se liší. Protože se léčím alternativní medicínou, mám od lékařky informace, že spaní na levém boku zatěžuje srdce.. Takže střídám polohy.

Samozřejmě záleží na vás, čemu věříte.

Přečtěte si názor , který zveřejnil ČRo 2.

" Každá poloha má podle čínské medicíny svůj význam. „Když nemůžete usnout na zádech, tak je tělo ve stavu nadbytku. Když spíte tak, že ležíte na zádech a máte vystrčené ruce z pod peřiny, tak je to stav horka. Tělo potřebuje vyvětrat.“

Poloha na břiše svědčí o nedostatku v oblasti žaludku a sleziny. Pokud ležíte na levé straně, tak je levá část v nedostatku. A obráceně.

„Ideální je stabilizovaná poloha, tedy ležet na pravém boku s pokrčenou rukou na polštáři. Tuto polohu zná i klasická medicína. Při ní totiž není utiskováno ani srdce ani játra. Může tak normálně cirkulovat krev,“ dodává. znalec čínské medicíny a lékař Petr Hoffmann."

https://dvojka­.rozhlas.cz/spa­nek-je-dulezity-opravar-organismu-pokud-nemuzete-spat-zmente-polohu-usinani-7509808

Další odpovědi
DoTazatel

Řekl bych, že takhle je to asi jedno, jestli na levé nebo na pravé. Ale nejzdravější je spát na zádech, nejmíň zdravé zase na břiše.

Když si to zadáš do googlu, tak ti výjde, že zdravější spánek je na levé straně.

dubraro

Obecně prý na pravé, protože to nestlačuje srdce. Při spánku po jídle ale zase na levé, protože to napomáhá trávení.

Kryšpín

Také záleží zda je to příznivec rudochů anebo modrého ptactva.

Dr. Darko

Kdo spí na boku, tak by měl určitě spát na levé straně. Je to kvůli žaludečním šťávám. Člověk se tak vyhne refluxu či-li tomu, že se žaludeční šťávy vrací zpět do pusy a pomůže tím trávení a kvalitnějšímu spánku.

pabrina

Normálně je určitě nejzdravější spát na zádech, to potvrzují i fyzioterapeuti. Ale v těhotenství se doporučuje spát na levém boku:

V těhotenství bývá často doporučováno spaní právě na levém boku. Proč je to výhodné? Čím se liší oproti spánku na boku pravém?
Spaní na levém boku zlepšuje krevní oběh dítěte a tím také jeho výživu z placenty matky. Poloha na levém boku také napomáhá vašim ledvinám efektivně odvádět přebytečné nebo škodlivé látky a tekutiny z těla. Děloha leží v naprosté většině případů v pravé polovině břicha. Vpravo „běží“ hlavní céva, která odvádí krev z dolní poloviny těla, tzv. dutá žíla. Pokud by těhotná spala na pravém boku nebo na zádech, mohlo by dojít k útlaku této důležité žíly a zpomalil by se odtok krve z placenty.