Kelt

Jak je to s konzumací alkoholu a přibýváním hmotnosti?

Sledovali jste někdo zprávy na Nově. Já měl zrovna sluchátka, takže jsem to neslyšel přímo, jen zprostředkovaně. Týkalo se to konzumace alkoholu, konkrétně Tullamore Dew. Tu mám v baru a když mohu, tedy, když nikdo není doma, tak si dám plný vršek nápoje do skleničky a to vypiju. Jednou za měsíc si koupím lahvové pivo. Snažil jsem se slepice přesvědčit tím, že ony pijí na vánoce a Silvestr víno a že obsah alkoholu je v obou případech stejný – 1 dl vína a malá štamprle Whiskey. Ano, energeticky je 1 g alkoholu stejně jako 1 g tuku. Prostě to co řeknou v televizi, tomu se slepě věří. Jak se na to díváte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

V tak malém množství alkohol na tloustnutí vliv nemá. Kdo ovšem chlastá extraligu, tak už ano (do té doby, než se dostaví závažné nemoci). Jinak pořadí podle kalorické hodnoty je přibližně takové: sacharidy a bílkoviny – alkohol – tuky: 4,5 – 7,5 – 9.

Další odpovědi
NoFear

Alkohol je lék. Ve velmi malém množství. Ve větším množství už prospěšný není a v opravdu velkém množství je to jed (ale tak to pije většina). Taky záleží, co za chlast a kolik alkoholu obsahuje. A možná i z čeho je. Po alkoholu se velmi dobře přibírá právě do břicha. Hezky roste a kulatí se. Nejvíc pivo a víno. Pivní pupky jsou známé. Ale umí to i víno (jen je pivo v dnšní době rozšířenější a hlavně taky levnější, tak proto se to říká hlavně o pivě). Ty s větším obsahem možná ani tolik ne, protože se jich nedá zase tak moc vypít (najednou).

aliendrone

V tvém případě se o nějaké významné konzumaci NEDÁ ani mluvit. Dokonce i kdybys šel cca 1× za 2–3 týdny si „někam sednout“ a zmastil ses jak papír od bůčku by nešlo o nic světoborného, co by mohlo mít vliv na přibývání hmotnosti. :)

ivzez

Alkohol nějakou energetickou hodnotu má, ale ta sama o sobě
není tak hrozná. Jde spíše o to, kolik toho člověk vypije.

Třeba 6 piv obden už se asi projeví (pivo navíc obsahuje slad).

Jde také o to, že lidé k alkoholu rádi přikusují slané mandle, oříšky, brambůrky,
klobásu, … Alkohol od určité míry snižuje zábrany a člověk přestává kontrolovat,
co všechno k němu sní.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Daná reportáž se dá najít na internetu. Jasně z ní vyplývalo, že průšvih je hlavně málo pohybu, stres a hodně nezdravého jídla. Alkohol je taková „třešnička na dortu“ a ne hlavní důvod tloustnutí. A mimochodem „plný vršek“ je neurčitý pojem. Spíš by bylo yypovídající, za jak dlouho tu láhev dáte … Rizikové pití je 0,7l láhev 40% alkoholu za méně než 12 dnů