Avatar uživatele
tituly

Která je nejbohatší žena na světě, která své bohatství vybudovala sama?

Teď mi došlo, že ji neznám, ale zajímalo by mě to. V nejbohatších osobnostech je plno mužů označovaných jako self-made, kteří jsou zakladatelé společností, investoři, inovátoři. Znám jich hodně, ale ani jednu ženu. Tak jsem se zamyslel, která je nejbohatší z těch, která k bohatství přišla vlastním přičiněním? Bez dědictví a rodinného podnikání.

Narazil jsem na článek o 5 nejbohatších ženách světa. Tři z nich zdědily impérium po předkovi, zbylé dvé bohatství po manželovi.

https://www.su­per.cz/clanek/ce­lebrity-znate-nejbohatsi-zeny-sveta-tady-jsou-exmanzelka-jeffa-bezose-je-az-pata-tipnete-si-ktere-damy-jsou-pred-ni-1503755

Zajímavá 0 před 25 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Třeba Rafaela Aponte-Diamant je italská miliardářka, které majetek nezdědila ani nevyženila, ale podniká společně s manželem (každý má polovinu akcií MSC – jedné z největších světových lodních dopravních společností).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Jako nejbohatší self-made žena na světě je často označována Zhou Qunfei, zakladatelka a CEO společnosti Lens Technology, která se zabývá výrobou dotykových obrazovek. Podle posledních odhadů má majetek v hodnotě 15,4 miliard dolarů. Zhou Qunfei se narodila v chudé rodině a svou firmu založila s penězi, které si našetřila jako dělnice. Poté prudce rostla díky zakázkám od společností jako Apple nebo Samsung.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek