Aquamen

Krabička set-boxu DVB-T2 na jeden ovladač?

Zdravím, mám televizi bez set-boxu a můžu mít pouze jeden ovladač že bych s tím i zapínal a vypínal TV? Existuje vůbec nějaký takový?

Odpovědi
Hlada

Vzácně se vyrábí. Např. k set top boxu TeleSystem TS6820 se dodává ovladač s tlačítkem TV, ke kterému se dá naprogramovat kód k zapnutí televizoru od různých výrobců.

elkon

Zatím jsem se nesetkal s ovladačem, kterým by se ovládal set-top-box i televize.

led

Neviem ako u vás, ale vo väčšine výrobcov originálny ovládač k set-boxu kablovky má hore vedľa vypínača veľké tlačítko prepínača na ovládanie Setboxu a vedľa neho malé tlačítko TV na ovládanie televízie. Ostatné funkcie, napríklad hlasitosť či vypínač fungujú podľa nastavenia tohto prepínača Len je dôležité si ich nepomýliť.
Iné je to u setboxov na wifi, tem sú ovládača jednoúčelové ku konkrétnej značke setboxu.

Dochy

Nevím jestli něco takového komerčně existuje, ale když se to dá poskládat na koleně, tak nevidím důvod, proč by neexistovalo. Máme starou TV Samsung. Ta podporuje HDMI-CEC. K ní mám připojen „set top box“ ve formě Raspberry Pi s TV kartou a libreelec systémem (linux a tvheadend v distribuci). Po konfiguraci se to celé ovládá přes ovladač TV – jakmile přepnu TV na HDMI, ta se spojí s R-Pi a většinu kódů z ovladače přeposílá. Pokud něco neklekne, pak si s TV ovladačem vystačíme jak na výběr programů, plánování nahrávek, procházení nahrávek, atd..... Zkrátka vše.