vagonik

Co vše je potřeba zařídit při koupi ojetiny, než bude auto definitivně moje?

Zdravím,

napadlo mě několik věcí, kt. bych si ohledně toho rád objasnil:
Dejme tomu, že při prohlídce auta u soukromníka jsem se rozhodl, že ten kus beru. Co je tedy vše potřeba zařídit, než bude auto definitivně moje? Jak je to hlavně s povinným ručením (myslím hlavně, zdali je vůz v jednu chvíly pojištěn 2×)? Jak je to s evidenční kontrolou? A pokud mi nedá prodávající plnou moc, musí se mnou jít na úřad, kvůli přeregistraci? Pochopil jsem to správně, že tu všechnu administrativu nelze absolvovat na 1 den, a je potřeba, aby auto zůstalo ještě pár dní u prodávajícího? A nemyslíte si, že je ta administrativa jednoušší v bazarech (kterým se nebráním)?

Odpusťte, že toho mám tolik, chápu, že to tu bylo už párkrát probíráno.

Děkuji moc za Vaše názory.

Koupě ojetiny – administrativa

Odpovědi
Funna

stačí se zeptat googla…
přepis auta – https://www.fi­nance.cz/475151-prevod-vozidla/
poviné ručení – https://www.e­pojisteni.cz/ak­tuality-prepis-vozidla-na-noveho-majitele/

cukrar

Asi si pletete pojmy.
Aby bylo vozidla Vaše, musíte ho jen zakoupit. To ostatní je pak zákonná povinnost majitele.
Vy se asi ptáte, co vše musíte udělat, aby jste splnil zákon.
Koupit, dopravit vozidlo na evidenčku, pak s dokementy na evidenci vozidel. Vše lze udělat za jeden den, přesněji za několik hodin.
Stačí mít prachy. V autobazaru je to složitější, déle to trvá.