Lukas27

Kolika násobek svojí váhy by měl člověk vydřepnout?

Odpovědi
Kelt

Co je to za otázku? Obsahovou i po gramatické stránce? To jako když vážím 80 kg, tak bych měl udělat 80 x n dřepů, kde n je přirozené číslo? A za jak dlouhou dobu? Nebo se sčítá výkon za den? A myslíš, že to platí pro 15 letého stejně jako pro 85 letého? A proč zrovna dřepy? Proč ne vzpory, přítahy, nebo počet kroků a pod?

Disraeli

Není žádná přesná váha ani kolik by kdo měl. Kulturisti se snaží o co nejvíc. Profíci dávají 300+ kg, ti nejvíc i přes 400 kg. Obyčejní neprofesionální, co na sobě makají v posilovnách dávají přes 200 kg. Dvě stě je taková hranice, odkdy už je čas být na sebe hrdyý. :D
O násobek váhy se ale nejedná, můžeme zahrnout výšku atd., ale podstatný je ten aktuální stav a kam se ten člověk dopracoval… pro holky ale třeba utčitě nebude platit to, co pro muže.

Váha navíc není přesný ukazazel a váha v čem, sice neexistuje čistá váha – že by byla jen ve svalech nebo tucích. Ale 400 kg – tlustý – týpek ti asi nevydřepne nic ani svoji váhu. Ale 150+ kg (ale klidně i stokilový, nebo „jen“ 90 kg) namakaný týpek ti vydřepne stovky kil se závažím.