lilielilili

kolika let se dožívá kočka?

my máme doma 2 10 letý tak jestli je ještě budeme mít :'(
Doplňuji:

  • 2kočky 10 let

Nejlepší odpověď
samicek333

Kočky se mohou dožít třeba jen 10 let, ale stejně tak, pokud se o ně člověk stará, se mohou dožít i 15 i více let – takových má moje babička hodně – stačí jen pravidelně krmit a nechat je běhat, aby netloustly. Určitě je budete mít ještě dlouho :)

Další odpovědi
fcoop

Kočky žijící divoce se dožívají v průměru 3–5 let, zatímco doma chované kastrované kočky až 15 let. Guinessova kniha rekordů uznává jako nejstarší kočku Creme Puff, která se narodila 3. srpna 1967 a v roce 2005 byla stále naživu. Na věk dožití kočky působí mnoho faktorů – její zdraví, výživa a i to, jestli chodí ven a vystavuje se tak nebezpečí úrazu. Podle statistik se kastrovaná zvířata dožívají delšího věku než nekastrovaná, které mají sklon více se toulat.(Net)

Sůwa

U koček, stejně jako u člověka se přesně věk určit nedá, četla jsem i o kočce 23 let, ale to je výjimka. Kolem 18 – 20 let je to častější. Záleží na tom, jestli je to kočka nebo kocour, jestli je kastrát, jestli chodí ven, jakou má stravu. Můj první kocourek se dožil jen 11 let, ale měl úraz a mimo to trpěl chorobou ledvin, která je u kastrátů dost častým onemocněním. Teta měla kastráta 19 let.

beer

Mám kocoura, kastráta, už 12 let. Žere, vidí, slyší, čistí se, lítá po bytě a dělá bordel furt jako zamlada. Vypadá to, že dřív padnu já, než on – že mne z něho jednou kantne. Jak tady jednou budou vode mne nějaký zmatený písmenka – tak už k temu došlo a je to von, hajzl jeden )) Proto tady taky nebévám vodpoledne, to si právě k temu sedne Mikeš a já mám utrum ))
Takže klídek..

MacChill

ještě nějakej rok je asi mít budete ;)

Mari Zavadil

Máme 2 20letý kočky a ještě se asi dožijou normálně 30

GabulkaA

No, ale jo, jeste jo… Kocky se dozivaji klidne 14–15 let :) Ale co pak… U nás se taky blíží konec :( Co teď? Kam pochovat? Možnosti nemáme :(

Sabulak

No a kolik vaše kočka má? My už bohužel odpočítáváme dny. Naše už je moc stará a nemocná. Řešíme teď, co budeme dělat :( Uvažujeme o https://www.kre­matoriumzvirat­praha.cz/. Zkušenosti? Jak to u nich probíhá?

Kajolka

Jsem ráda, že jsem na tohle narazila. Blíží se nám stejné období, takže budu ráda za info.

SuzanKa

Ahoj, z vlastní zkušenosti doporučuju oslovit https://www.kre­matoriumzvirat­praha.cz/. My jsme s nimi byli spokojeni moc.

walerianecek

Mohu jen potvrdit. Taky jsme s jejich službami byli moc spokojeni.

GabulkaA

Děkuju moc. Na stránky Krematoria zvířat Praha jsem se už koukala. Mají i moc pěkné upomínkové předměty. Koupil jste nějaké?

Lurenka

My jsme zvolili urničku a taky otisk tlapky. Máme je doma a jsou to moc hezké upomínky.

mosoj

beer : Tak jsme na tom stejně .

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/457341/IMG_3548­.jpg

Kerberus

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolika-let-se-dozivaji-kocky