vivatisCZ

Kolik zlata je vlastně na světě?

Odpovědi
arygnoc

Světová rada pro zlato (WGC), v dubnu 2011 vydala výroční zprávu o celkových světových zásobách zlata a jeho celkové likviditě na trhu. S touto organizací spolupracují i investoři, klenotníci, technologický sektor čí vládní agentury a centrální banky. Je renomovaným odborníkem v získávání věrohodných informací na globálním trhu se zlatem.

Z odhadů WGC se doposud vytěžilo přibližně 168.300 tun zlata v historii lidstva. Větší část zlata byla vytěžena od druhé poloviny 19. Století.

ročne sa vyťaží asi 2500 ton zlata.

Lordcruss

Celkové množství zlata vytěžené člověkem se odhaduje na 75 000 až 117 000 tun
Na celé zemi zbývá přibližně už jen 31,4 tisíce tuny zlata

Zvědavý

Okolo 115 000 tun + to co mají naši politici ulito ve svých sklepech : D

marci1

Většina investorů na trhu se zlatem se řídí údaji, které udává londýnská poradenská agentura zabývající se zlatem a drahými kovy GFMS. Jejich poslední číselný údaj o množství zlata na zemi zní: 171 300 tun. Kdyby se roztavilo, vejde se do krychle o délce hrany 20,7 metru, píše BBC.

Pokud bychom ho vylili na plochu wimbledonského hřiště, sahalo by do výšky 9,8 metru.

Údaje agentury GFMS jsou však pouze odhady, které se nedají fakticky potvrdit. A názory na to, kolik zlata skutečně na Zemi je, se hodně rozcházejí. Sahají od 155 tisíc tun, tedy čísla menšího, než jsou oficiální údaje, až k 2,5 milionu tun. To už by byla krychle o hraně 50 metrů.

Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/ko­lik-je-zlata-na-svete-07c-/eko-zahranicni.as­px?c=A130401_173957_e­ko-zahranicni_brm